nedeľa , november 18 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Hrbatý o Bielorusoch: „Nepríjemný súper, majú výbornú štvorhru“
Foto: TASR

Hrbatý o Bielorusoch: „Nepríjemný súper, majú výbornú štvorhru“

Slovenskí tenisti privítajú V 2. kole play off o účasť v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára Bielorusko. Zápas sa uskutoční 26.-27. októbra v bratislavskom NTC.

O súperovi tímu kapitána Dominika Hrbatého rozhodol súboj 1. kola play off v moskovských Lužnikách, v ktorom Rusi zdolali Bielorusov 3:2. Dva body získal Karen Chačanov, rozhodujúci vybojoval v záverečnej dvojhre Daniil Medvedev.

Hrbatý očakáva v októbri náročný zápas. „Bielorusko je nepríjemný súper, majú výbornú štvorhru a hráčov na úrovni našich tenistov. Povrch ešte zvažujeme a rozhodneme sa podľa toho, či ešte budeme mať šancu hrať o svetovú skupinu. Ak už o nič nepôjde, tak s najväčšou pravdepodobnosťou budeme hrať v NTC na harde,“ povedal pre TASR Hrbatý.

V daviscupovej histórii pôjde o druhý vzájomný zápas medzi Slovenskom a Bieloruskom. V septembri 2010 v dueli 2. kola play off o záchranu v druhej lige v Minsku zvíťazili Slováci pod vedením kapitána Miloslava Mečířa 4:1. O dva body sa v singloch postaral Lukáš Lacko, ďalšie pridali deblisti Michal Mertiňák s Filipom Poláškom a Martin Kližan.

O nás Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Môže Vás zaujímať

Roger Federer: „Bolo mi jasné, že rok 2018 nebude taký skvelý ako 2017“

Sezóna Rogera Federa sa dnes skončila na rakete Alexandra Zvereva v semifinále Turnaja majstrov. Švajčiar …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 4 =