štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hrbatý o daviscupovom sústredení: „Som nadšený, ako sa tím stmelil“
Foto: TASR

Hrbatý o daviscupovom sústredení: „Som nadšený, ako sa tím stmelil“

BRATISLAVA – Po tom, čo sa do prípravy na duel 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Bosnou a Hercegovinou (6. – 7. apríla na antuke v bratislavskom NTC) zapojil aj Igor Zelenay má nehrajúci kapitán Dominik Hrbatý príjemné starosti.

Hrbatý už má určitú predstavu

Dlhoročný líder nášho daviscupového tímu už má pred svojím debutom na lavičke určitú predstavu o tom, kto zasiahne do hry. „Nechcem to zatiaľ konkretizovať, až v stredu večer oznámim chlapcom moje rozhodnutie. Výhoda je, že sa v sobotu začína štvorhrou. Máme viac možností zostaviť deblový pár ako tím Bosny, v ktorom bude zrejme všetka ťarcha ležať na Damirovi Džumhurovi a Mirzovi Bašičovi,“ zauvažoval 40-ročný rodák z Bratislavy.

Súboj s balkánskym súperom nijak nepodcenil. „Ešte pred prípravou v Marbelle som sa bol pozrieť v USA na turnaji v Indian Wells. Videl som tam okrem našich aj Bosniakov, ktorí boli v Kalifornii so svojimi trénermi. Dalo mi to veľmi veľa. Ukázalo mi to aj slabšie stránky Džumhura a Bašiča, ktorí vypadli dosť skoro,“ pokračoval.

Sústredenie bolo maximálne pozitívne

Dominik Hrbatý kladie dôraz na dobrú atmosféru v tíme. Preto sa minulý týždeň vybral s kvartetom Martin Kližan, Jozef Kovalík, Andrej Martin a Norbert Gombos na challenger do španielskej Marbelly. Okrem turnajových povinností bol spoločne strávený týždeň vnímaný ako sústredenie s cieľom absolvovať tréningy a zblížiť sa mimo kurtu.

„Bol to najdôležitejší týždeň na to, aby sa obrúsili hrany, a aby sa chalani dostali na rovnakú vlnovú dĺžku. Všetci na kurte veľmi tvrdo pracovali, a aj mimo dvorca sa vytvorila výborná partia. Často sme boli spolu do jedenástej večer, nebola núdza o zábavu či karty. Som nadšený, ako sa tím stmelil. Potešila ma aj forma našich hráčov. Martin Kližan hral výborne, postúpil až do semifinále dvojhry. Príjemne ma prekvapil Jojo Kovalík a stúpajúcu formu naznačil Andrej Martin,“ priblížil „Domino“ marbellský týždeň.

V Španielsku mu zo širšej šesťčlennej nominácie chýbali Igor Zelenay a Lukáš Lacko. Deblový špecialista mal problémy so stehenným svalom, naša singlová jednotka hrala hardový challenger v Saint-Brieuc.

Bosniakom sa zdá antuka pomalá

Hlavná časť výpravy Bosny a Hercegoviny prišla do Bratislavy už v pondelok. Líder Damir Džumhur, 32. hráč sveta, priletel dnes zo Sarajeva do Viedne a popoludní si prvýkrát vyskúšal kurt v NTC.

Hrajúci kapitán hostí Tomislav Brkič očakáva náročný zápas: „Pomaly sa adaptujeme na antuku, ktorá je trochu pomalšia, no verím, že si na dvorec zvykneme, a že chlapci zvládnu prechod z hardu na pomalší povrch. Dôležité je, že všetci sú zdraví. Bude to ťažké, Slováci majú veľmi silný tím a do dvojhry môžu postaviť štyroch – piatich hráčov. Džumhur s Bašičom však v tejto sezóne dosiahli kvalitné výsledky a verím, že to potvrdia aj v Bratislave.“

Víťaz duelu 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára postúpi do septembrovej baráže o účasť medzi elitnou svetovou šestnástkou.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič o Kyrgiosovej kritike: „Možno chce len upútať pozornosť“

BELEHRAD – Srb Novak Djokovič sa stal pred mesiacom terčom verbálneho útoku Austrálčana Nicka Kyrgiosa. Ten …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five + fourteen =