utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hrbatý po daviscupovom žrebe: „Máme potenciál na to, aby sme vyhrali“
Foto: TASR

Hrbatý po daviscupovom žrebe: „Máme potenciál na to, aby sme vyhrali“

LONDÝN – Žreb kvalifikácie finálového turnaja Davisovho pohára 2019 dnes prisúdil Slovensku za súpera Kanadu. Na margo ťažkej prekážky sa vyjadrili kapitán Dominik Hrbatý, generálny sekretár STZ Igor Moška a tímová dvojka z víkendovej baráže proti Bielorusku Norbert Gombos.

„Je to veľký súper, po dlhom čase privítame na Slovensku veľké mená, akými sú Miloš Raonič, Denis Šapovalov či Vašek Pospíšil. Po prvý raz od roku 2005 bude bratislavské NTC vypredané a diváci vytvoria neopakovateľnú atmosféru. Na 99 percent budeme hrať na antuke. Všetci Kanaďania sú dobrí servismani odrastení na hardoch a v halách. Antuka by im mala vyhovovať najmenej. Martin Kližan, Jozef Kovalík, Norbert Gombos na tomto povrchu vedia hrať, to isté platí aj o deblistovi Filipovi Poláškovi. Máme potenciál na to, aby sme vyhrali tento veľký zápas a postúpili na finálový turnaj do Madridu,“ povedal pre TASR Dominik Hrbatý.

„Po dlhých rokoch privítame v Bratislave súpera svetového mena. O lístky na Kanaďanov bude veľký záujem a mal by byť ‚plný dom‘. Je to veľmi atraktívny súper, ktorý má vo svojom strede výborných hráčov. Raonič bol dlhé roky v top 10, predvlani postúpil do finále Wimbledonu. Šapovalov patrí k najväčším talentom mužského svetového tenisu a Pospíšil je nielen výborný deblista, ale aj slušný singlista. Predpokladám, že naši chlapci s Dominom Hrbatým sa určite rozhodnú pre antuku. Raonič má totiž delový servis a hrá výborne na harde i na tráve,“ uviedol Igor Moška.

Norbert Gombos sa na margo kvalifikačného stretnutia vyjadril: „Kanada má veľmi silný tím na čele s Raoničom, Šapovalovom a Pospíšilom. My však budeme mať výhodu domáceho prostredia, čo je pre nás veľmi dobré. Bude nás to motivovať podať čo najlepšie výkony. Dúfam, že nás príde povzbudiť čo najviac fanúšikov.“

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“

BUKUREŠŤ – Bývalý rumunský tenista Ion Tiriac sa minulý týždeň vrátil k finále ženskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 − 4 =