pondelok , august 19 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Hrbatý po daviscupovom žrebe: „Švajčiari nemajú ďalšiu generáciu elitných hráčov“
Foto: TASR

Hrbatý po daviscupovom žrebe: „Švajčiari nemajú ďalšiu generáciu elitných hráčov“

BRATISLAVA – Dominik Hrbatý, Filip Polášek a Igor Moška zareagovali na daviscupový žreb, ktorý prisúdil Slovensku do septembrovej baráže Švajčiarsko.

Podľa kapitána slovenského tímu bude dôležité, v akej zostave prídu Švajčiari. „Zatiaľ nevieme, kto príde. Federer a Wawrinka by boli superatraktívni súperi. Pokiaľ sa však niečo výnimočné nestane, asi hrať nebudú. Švajčiari nemajú ďalšiu generáciu elitných hráčov a bez Federera i Wawrinku by boli veľmi prijateľným súperom. Je super, že môžeme hrať doma a vybrať si povrch i miesto. Ja si skôr myslím, že budeme hrať tentokrát na betóne. Je zbytočné stavať antuku, ak neprídu Federer s Wawrinkom. Ak by prišli, sú to tenisti, ktorí dokážu hrať dobre na každom povrchu,“ povedal pre TASR Dominik Hrbatý.

Žreb potešil aj deblového špecialistu Filipa Poláška. „Je výborné, že hráme opäť doma. Švajčiarsko je nevyspytateľný súper, môže postaviť Federera i Wawrinku. V uplynulých rokoch však Davis Cup nehrali, a tak uvidíme, kto napokon príde. V každom prípade spravíme všetko pre to, aby sme Helvétov zdolali a budúci rok vo februári mohli opäť bojovať o Madrid,“ uviedol.

Spokojnosť neskrýva ani generálny sekretár STZ Igor Moška: „Veľmi sa teším, že budeme hrať opäť doma, v Davis Cupe je to veľká výhoda. Švajčiarsko je atraktívny súper a ak by prišiel jeden z dvojice Federer-Wawrinka, bola by to lahôdka pre divákov. Wawrinka v takých dueloch v minulosti Švajčiarom neraz pomohol. Verím, že diváci opäť uvidia skvelý tenis.“

„Pokiaľ ide o voľbu povrchu, určíme ho po konzultácii s kapitánom tímu Dominikom Hrbatým a hráčmi. Ak budú naši chlapci v dobrej forme a zdraví, máme dobré šance zvíťaziť a znovu postúpiť do kvalifikácie o účasť na finálovom turnaji v Madride. Dúfam, že sa uzdraví Jozef Kovalík. S ním by sme na antuke mali ešte silnejší tím ako na harde,“ dodal.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Známa tenistka pomáha chorým deťom, Cibulková si užíva manželskú idylku

Séria najpútavejších záberov zo sociálnych sietí je tu aj dnes. Vychutnávajte.  Maria Šarapovová sa čoraz …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine + 14 =