piatok , november 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hrbatý pred Davis Cupom: „Všetko nestojí a nepadá na Kližanovi“
Foto: TASR

Hrbatý pred Davis Cupom: „Všetko nestojí a nepadá na Kližanovi“

BRATISLAVA – Kapitán slovenského tímu Dominik Hrbatý si pochvaľuje prípravu na zápas I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Švajčiarsku  (13 a 14. septembra v AXA aréne bratislavského NTC).

Na tréningoch na neho spravil najväčší dojem Andrej Martin, ktorý v tomto roku dosiahol na antuke výborné výsledky. „Všetci chalani hrajú v solídnej forme. Nie je excelentná, ani zlá, je to zlatý stred. Vyčnieva nad nimi Andrej Martin, ktorý hrá svoj vyšší štandard. V tomto roku vyhral veľa zápasov, čo je super. Svojím štýlom je pre súperov veľmi nepríjemný. Proti Švajčiarom by mohol byť veľmi platný,“ povedal Hrbatý.

Šéf tímu zatiaľ nechcel prezradiť, koho nominuje na úvodné piatkové dvojhry. „V hre je viacero možností. Na rozdiel od februárového kvalifikačného duelu s Kanadou teraz všetko nestojí a nepadá na Martinovi Kližanovi. Verím, že naši hráči uspejú proti švajčiarskej dvojke a niekto ešte pridá tretí bod. Dôležitá bude aj štvorhra. Filip Polášek si po návrate z americkej šnúry trochu oddýchol. Od nedele trénuje s nami aj Igor Zelenay, ktorý sa pripojil k tímu po skončení účinkovania na challengeri v Janove,“ pokračoval náš kapitán.

Slováci mali rovnako ako pred súbojom s Kanadou teambuilding na utuženie kolektívu. „Chalani absolvovali rôzne aktivity. Boli sme v slovenskej pevnosti Boyard. Máme spoločné večere, v hoteli hrávame karty. Atmosféra v tíme je dobrá, chlapci sami chcú, aby boli spoločné akcie, Na tréningoch makajú, netreba ich do ničoho nútiť,“ dodal „Domino“.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Vo vyrovnanom prvom štvrťfinále Davisovho pohára úspešná Kanada

MADRID – V úvodnom štvrťfinálovom stretnutí finálového turnaja Davisovho pohára v španielskom Madride zdolala Kanada 2:1 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + 9 =