štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hrbatý zverejnil nomináciu na daviscupový súboj proti Bielorusku
Foto: TASR

Hrbatý zverejnil nomináciu na daviscupový súboj proti Bielorusku

BRATISLAVA – Pätica Martin Kližan, Lukáš Lacko, Norbert Gombos, Igor Zelenay, Filip Polášek figuruje v predbežnej nominácii daviscupového kapitána Dominika Hrbatého na zápas s Bieloruskom.

Duel 2. kola play off I. skupiny euro-africkej zóny sa uskutoční 26. – 27. októbra na antuke pod zatiahnutou strechou v bratislavskom NTC. Víťaz sa prebojuje do svetovej skupiny. Vo februári potom nastúpi v kvalifikácii o postup na finálový turnaj zreformovanej súťaže proti Kanade alebo Kazachstanu.

Bielorusi pricestujú do Bratislavy s kvintetom Iľja Ivaška, Jegor Gerasimov, Max Mirnyj, Jaroslav Šila, Alexander Zgirovskij. Úvodné piatkové dvojhry odštartujú o 16:00. V sobotu od 13:00 je na programe štvorhra a záverečné single. Hrá sa na dva víťazné sety. Hlavným rozhodcom bude Izraelčan Dimitri Leifman. V úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Chorvátka Tamara Vrhovecová a Talian Alessandro Germani.

Podľa Hrbatého sa do prípravy na domáci súboj s Bieloruskom zapoja aj Andrej Martin s Filipom Horanským. „Nie je vylúčené, že deň pred žrebom ešte príde k nejakej zmene v nominácii. Chýba v nej Jojo Kovalík, ktorý sa v pondelok odhlásil z turnaja ATP v Antverpách. Už od US Open má problémy so zápästím. Podstupuje liečbu, no momentálne som nastavený tak, že nám proti Bielorusom nepomôže. Keby sa zotavil, bol by to pre nás veľký bonus. Prípravu začneme už vo štvrtok 18. októbra. Noro Gombos s Andrejom Martinom sú už nachystaní. Ďalší hráči sú momentálne na turnajoch, Dúfam, že uhrajú nejaké dobré výsledky, ktoré im zdvihnú sebavedomie. Chalani si zaslúžili dostať šancu pobiť sa o svetovú skupinu. Dúfam, že po dlhých rokoch sa do nej aj dostaneme,“ uviedol kapitán slovenského tímu.

Hrbatý pozorne monitoroval bieloruských hráčov a varuje pred ich podcenením: „Na US Open som odsledoval všetkých Bielorusov. Výbornú formu má Gerasimov. Videl som jeho zápas proti Bernardovi Tomičovi na turnaji v Číne, v ktorom s neskorším šampiónom prehral až po trojsetovom boji. Bielorusi preferujú hardy, no ani na antuke nie sú úplní ‚dreváci‘, ktorí sa nevedia pohnúť. Všetci sú servismeni, antuka im bude spomaľovať podanie, čo by mohla byť naša výhoda. Bude to však veľmi ťažké, možno sa rozhodne až v záverečnej dvojhre. Možno bude celý zápas stáť a padať na Martinovi Kližanovi.  Po zranení Kovalíka budem musieť vyriešiť dilemu, koho nominujem ako druhého singlistu. Dúfam, že sa rozhodnem správne.“

V daviscupovej histórii pôjde o druhý vzájomný zápas oboch krajín. V septembri 2010 v dueli 2. kola play off o záchranu v druhej lige v Minsku zvíťazili Slováci pod vedením kapitána Miloslava Mečířa 4:1. O dva body sa v singloch postaral Lacko, ďalšie pridali deblisti Michal Mertiňák s Poláškom a Kližan.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer skritizoval možné koučovanie počas zápasov

HALLE – Ako sme včera informovali, na US Open by mohlo byť tento rok povolené koučovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 + one =