pondelok , september 16 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hviezda Tenisového sveta 2017: Nominácie v kategórii Deblista roka
Foto: TASR

Hviezda Tenisového sveta 2017: Nominácie v kategórii Deblista roka

BRATISLAVA – Predstavujeme nominácie v kategórii Deblista roka. O vaše hlasy budú zároveň bojovať slovenská ženská i mužská deblová jednotka. Bez šance nie sú ani ďalšie 3 nominované dámy, ktoré zaznamenali kvalitné výsledky. 

Dominika Cibulková

Len ona dokázala získať na hlavnom profesionálnom okruhu titul. Podarilo sa jej to na WTA turnaji v Hertogenboschi po boku Kirsten Flipkensovej. Za zmienku stojí, že vo štvrťfinále vyradili víťazky MS v Singapure Hlaváčkovú s Babosovou. Počas roka odohrala len 3 turnaje vo štvorhre, no aj to stačilo na 198. miesto.

Michaela Hončová

Vyhrala vo štvorhre iba jeden ITF turnaj najnižšej dotácie, no zaznamenala viacero kvalitných výsledkov, najmä v druhej polovici sezóny. Až štyrikrát prehrala vo finále, z toho raz na turnaji s dotáciou 100 000 USD a raz s dotáciou 80 000 +H. V rebríčku WTA jej patrí 207. miesto.

Vivien Juhászová

Aj komárňanská rodáčka vyhrala len jeden turnaj najnižšej kategórie. Samozrejme, skúšala aj podujatia s vyššou dotáciou. Takmer pravidelne bodovala, ale smolu mala v semifinálových zápasoch. Tesne pred bránami finále skončila na turnajoch s dotáciou 25 000 až šesťkrát, vo finále podľahla dvakrát. Na turnajoch s dotáciou 60 000 si semifinále zahrala raz a rovnako raz aj finále. Hodnotenie WTA ju eviduje na mieste číslo 268.

Chantal Škamlová

Obhajkyňa prvenstva nesklamala ani tento rok. Sezónu zakončila ako slovenská deblová jednotka na 161. mieste. V úvode sezóny sa rozbehla na najnižšie dotovaných turnajoch, ktoré dokázala trikrát vyhrať. O niečo neskôr pridala titul na turnaji s dotáciou 25 000 USD a jubilejný 30. triumf zaznamenala na podujatí s dotáciou 60 000 USD. Nestratila sa ani na hlavnom profesionálnom okruhu WTA. V Prahe prešla do 2. kola, v Štrasburgu si zahrala semifinále.

Igor Zelenay

Suverénnou mužskou jednotkou je rodák z Nových Zámkov, ktorý sezónu ukončil na 106. priečke. Počas nej vyhral 4 challengerové turnaje. Postupne dvakrát vo Francúzsku, raz v Taliansku a Nemecku. Trikrát si zahral finále, zvládol dvojkolovú kvalifikáciu Wimbledonu a v závere roka prešiel úvodným kolom ATP turnaja v Moskve.

 

 

 

O nás Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Pondelok ponúka lákavé kurzy

Tradičný trojlístok tipérskych odporúčaní prinášame aj v nedeľu. Vidíte to podobne? WTA Osaka – 1. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 − 8 =