utorok , september 17 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hviezda Tenisového sveta 2017: Nominácie v kategórii Junior roka
Foto: TASR

Hviezda Tenisového sveta 2017: Nominácie v kategórii Junior roka

BRATISLAVA – Predstavovanie nominovaných v ankete Hviezda Tenisového sveta 2017 vrcholí. Dnes pokračujeme spojenou kategóriou Junior roka.

Romana Čisovská

Najmladšia z kvinteta nominovaných sa narodila 10. septembra 2002. V mladom veku sa už vyšplhala v juniorskom rebríčku na 174. miesto. Tento rok získala deblový titul na podujatí kategórie 3 v uzbeckom Namangane a pred týždňom zaujala singlovým finále na turnaji rovnakej úrovne v izraelskom Kirjate Šmona.

Martin Fekiač

Najlepší z chlapčenskej partie sa nachádza v renkingu na 265. pozícii. Keďže sa narodil 15. júna 1999, opúšťa juniorskú kategóriu. Vo svojej poslednej sezóne nazrel do top 200 (189.), no väčšie úspechy nenazbieral. Maximom sú tri deblové semifinále na turnajoch kategórie 3.

Barbora Matúšová

Trnavská rodáčka sa narodila 8. decembra 1999. Podobne ako Martin teda opúšťa juniorky. Rebríček ju eviduje na 144. mieste, v máji jej patrila 82. priečka. Na Roland Garros hrala 2. kolo hlavnej súťaže, na Wimbledone elimináciou neprešla. Z ostatných výsledkov zaujalo finále štvorhry na podujatí kategórie 1 v českej obci Vestec, či menšie singlové finále na „štvorke“ v Trnave. Do finále debla nazrela Barbora ešte na „dvojkovej“ akcii v Piešťanoch.

Viktória Morvayová

Naša juniorská jednotka sa narodila 10. marca 2001 a patrí jej v hodnotení ITF 62. miesto. V júli bola aj o 14 pozícií vyššie. V apríli vyhrala podujatie kategórie 2 v bulharskom Chaskove vo dvojhre i štvorhre. Debla ovládla aj na „dvojke“ v Piešťanoch. Na Roland Garros vypadla pri grandslamovom debute v kvalifikácii, rovnako ako na Wimbledone. Premiérový postup do 2. kola Grand Slamu zaknihovala na US Open.

Lenka Stará

Dvadsiateho siedmeho marca 2000 sa narodila posledná nominovaná. V renkingu jej patrí 154. priečka. V januári triumfovala vo dvojhre na ITF Grade 4 podujatí v rakúskom Oberpullendorfe. V marci v Trnave získala druhý titul z turnaja rovnakej úrovne. V máji ovládla ešte debla na turnaji kategórie 2 v rakúskom Villachu.

Podporiť svojho favorita budete môcť už čoskoro. Hlasovanie spustíme po predstavení nominovaných vo všetkých kategóriách.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kližan finále neobháji, na ATP turnaji v Petrohrade skončil v 1. kole

PETROHRAD – Martin Kližan končí už v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v ruskom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + 10 =