štvrtok , október 18 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hviezda Tenisového sveta 2017: Nominácie v kategórii Tréner roka
Foto: TASR/Osobný archív

Hviezda Tenisového sveta 2017: Nominácie v kategórii Tréner roka

BRATISLAVA – Posledná predstavená kategória v ankete Hviezda Tenisového sveta 2017 je Tréner roka. Tu je zaujímavé kvinteto nominovaných.

Peter Huber

Slovo dalo slovo v roku 2012, keď sa stal trénerom Magdalény Rybárikovej. Odlúčenie zaznamenali v lete 2014, no po roku a pol sa k sebe opäť vrátili. V sezóne 2017 vyletela Magda pod jeho vedením z piatej svetovej stovky do top 20 rebríčka WTA, zahrala si v semifinále Wimbledonu. Nielen tenisovú, ale aj taktickú prípravu má introvertný tréner zvládnutú výborne. Často je označovaný za akéhosi pohlcovača nervozity svojej zverenkyne.

Karol Kučera

Bývalá slovenská tenisová jednotka a v súčasnosti jeden z trénerov talentov v NTC. Spolu s Ľubomírom Kurhajcom má na starosti štvorlístok Alex Molčan, Patrik Néma, Lukáš Klein a Tomáš Líška. Tento rok zaznamenali všetci výrazný progres. Alex sa posunul zo siedmej stovky rebríčka do piatej (a to ho ešte trápili zranenia), Patrik z deviatej stovky do šiestej, Lukáš z dvanástej stovky do šiestej a Tomáš, vlani sa krčiaci na konci druhej tisícky, je dnes na 1031. mieste.

Matej Lipták

Dlhoročný tréner Dominiky Cibulkovej a slovenský fedcupový kapitán. Hoci so svojou zverenkyňou nenadviazal na vlaňajšie úspechy, stále je 26. na svete a zahrala si jedno finále (New Haven) a dve semifinále na okruhu WTA (Petrohrad, Dauha).

Vladimír Pláteník

Šéftréner trnavskej EMPIRE Tennis Academy a jeden z najuznávanejších koučov u nás. Do Trnavy pritiahol hviezdy ako Jelina Svitolinová, Daria Kasatkinová či Lucie Šafářová. Práve Rusku Kasatkinovú viedol do októbra aj ako osobný tréner. Počas necelých troch rokov spolupráce ju vytiahol zo štvrtej svetovej stovky na 24. miesto a tento rok v apríli bol pri nej, keď získala v Charlestone prvý singlový WTA titul.

Ján Sabovčík

Ďalší z trénerov programu NTC. Naplno sa venuje Viktórii Kužmovej, ktorá sa pod jeho vedením systematicky zlepšuje. Za posledných 12 mesiacov sa vyšvihla z 225. na 138. miesto rebríčka, vyhrala dva 25-tisícové turnaje, na US Open absolvovala grandslamový debut. Na jeseň v Linzi postúpila premiérovo do 2. kola WTA podujatia.

Podporiť svojho favorita budete môcť už zajtra, keď spustíme hlasovanie vo všetkých kategóriách.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tipérsky špeciál: Suverénny Edmund aj ťažký návrat Isnera

Dnes sme si vzali opäť na mušku tri halové ATP turnaje. Do akcie zasiahnu talentovaní …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + eight =