pondelok , september 16 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hviezda Tenisového sveta 2017: Nominácie v kategórii Tenistka roka
Foto: Marek Lukáč

Hviezda Tenisového sveta 2017: Nominácie v kategórii Tenistka roka

BRATISLAVA – Tradičná anketa portálu Tenisový svet nebude chýbať ani v sezóne 2017. Začíname kategóriou Tenistka roka, v rámci ktorej si predstavíme päticu nominovaných Sloveniek.

Dominika Cibulková

Sezóna plná kontrastov. Aj tak by sa dal označiť rok 2017 z pohľadu Dominiky Cibulkovej. Tá síce dorovnala historické slovenské maximum 4. miestom v rámci svetového poradia, nedokázala však výraznejšie prehovoriť do turnajového diania. Vrcholom z pohľadu Cibulkovej bolo finále v americkom New Havene.

Jana Čepelová

Národnou trojkou je na konci sezóny Jana Čepelová. Tá zaujala ziskom titulu na stotisícke v Budapešti, istanbulským semifinále i 3. kolom v Miami. Škoda krutých grandslamových žrebov, ktoré v konečnom zúčtovaní znamenali 4 stopky v úvodnom kole.

Viktória Kužmová

Mladučká Košičanka sa postupne štverá poradím WTA, sezónu ukončila na 132. pozícii. Popri viacerých výsledkoch na menších ITF podujatiach si vyskúšala aj grandslamové kvalifikácie. Tri eliminačné kolá zvládla v New Yorku, kde v úvodnom kole mala na lopate aj slávnu Venus Williamsovú.

Magdaléna Rybáriková

Koncoročná slovenská ženská tenisová jednotka. Po sérii operácií sa v apríli prepadla až na 453. miesto WTA poradia, sezónu však uzatvára na 20. priečke. Popri skvelých výsledkoch na väčších ITF turnajoch pri návrate je vrcholom hodnotenia senzačné wimbledonské semifinále. Predovšetkým vďaka nemu si Rybáriková zahrala aj na malom výberovom šampionáte v čínskom Ču-chaji.

Anna Karolína Schmiedlová

Z výsledkovej krízy sa v roku 2017 postupne dostávala Anna Karolína Schmiedlová. Po dvoch tituloch z turnajov s dotáciou 25 000 USD sa v závere roka tešila aj na štedro dotovanom podujatí v americkom Macone. Cenný titul by mal Schmiedlovej zaistiť nasadenie v kvalifikácii Australian Open 2018.

Podporiť svoju favoritku budete môcť už čoskoro. Hlasovanie spustíme po predstavení nominovaných vo všetkých kategóriách.

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Pondelok ponúka lákavé kurzy

Tradičný trojlístok tipérskych odporúčaní prinášame aj v nedeľu. Vidíte to podobne? WTA Osaka – 1. …

Komentáre

  1. Všetkým sa ospravedlňujem ale toto je len skúška…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five + 4 =