piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hviezda Tenisového sveta 2018: Nominácie v kategórii Junior roka
Foto: Instagram/TASR

Hviezda Tenisového sveta 2018: Nominácie v kategórii Junior roka

BRATISLAVA – Ani v roku 2018 nechýba anketa Hviezda Tenisového sveta. Rovnako ako vlani budete vy, fanúšikovia, rozhodovať o držiteľoch siedmich ocenení. Začíname spoločnou chlapčensko-dievčenskou kategóriou Junior roka.

Romana Čisovská

Košická rodáčka oslávila 10. septembra ešte len 16. narodeniny. Napriek tomu je v juniorskom rebríčku najvyššie z našich – na 51. mieste. V septembri bola ešte o dve pozície vyššie. Tento rok získala na Slovensku, v Česku, Maďarsku a Rakúsku štyri deblové a dva singlové tituly na podujatiach kategórie 2. Na Wilmbledone vypadla pri grandslamovom debute v 2. kole kvalifikácie.

Michaela Kadlečková

Tínedžerka narodená 11. apríla 2001 bola členkou bronzového slovenského výberu na ME do 18 rokov vo Valladolide. Na finálovom turnaji však do hry nezasiahla. V renkingu je 146., osobným maximom je 143. priečka. Tento rok ovládla v debli podujatie kategórie 2 v Montevideu a „štvorku“ v Prahe. Vo dvojhre má na konte jeden titul z „päťkovej“ akcie v Slovenskej Ľupči.

Katarína Kužmová

Mladšia zo sesterského dua Kužmových sa narodila 7. augusta 2001. Tento rok zbierala väčšie úspechy vo štvorhre. Na turnajoch úrovní 2, 4 a 5 na Slovensku, v Poľsku a Bosne a Hercegovine získala spolu štyri tituly. Medzi singlistkami sa presadila v marci na „štvorke“ v Trnave. V hodnotení jej patrí 220. miesto, čo je 14 stupienkov pod jej maximom zo septembra.

Viktória Morvayová

Bratislavčanka narodená 10. marca 2001 sa už vo veľkej miere venovala profesionálnym štartom. Aj preto je medzi dievčatami v rebríčku až na 216. pozícii. Na Australian Open uhrala 2. kolo vo dvojhre i štvorhre. Hoci žiadnu víťaznú trofej nezískala, mala výrazný podiel na zisku bronzu na spomínaných ME do 18 rokov vo Valladolide.

Lenka Stará

Dvadsiateho siedmeho marca 2000 narodená Komárňanka má za sebou poslednú juniorskú sezónu. Vyšplhala sa v nej na 45. stupienok hodnotenia. Aj ona sa významne pričinila o zisk bronzovej medaily zo šampionátu do 18 rokov. Na podujatiach kategórie 1 získala dva tituly. V Kazani singlový, v Casablance deblový. Na Grand Slamoch prenikla do 2. kola na Wimbledone i US Open.

Podporiť svojho favorita budete môcť už čoskoro. Hlasovanie spustíme po predstavení nominovaných vo všetkých kategóriách.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Senzačný wimbledonský šampión, ktorý vstúpil do dejín

V Japonsku je tenis v posledných rokoch aj vplyvom Keia Nišikoriho na vzostupe. Jednou z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 4 =