pondelok , apríl 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hviezda Tenisového sveta 2018: Nominácie v kategórii Skokan roka
Foto: Osobný archív/Marek Lukáč/ATP

Hviezda Tenisového sveta 2018: Nominácie v kategórii Skokan roka

BRATISLAVA – Naša tradičná anketa Hviezda Tenisového sveta 2018 je tu aj v tomto roku. Kto sa bude tešiť z triumfu v kategórii Skokan roka? 

Martin Kližan

O vyše sto miest si v sezóne 2018 polepšil najlepší slovenský singlista. Rok 2018 odštartoval Kližan na 143. stupienku, v jeho závere je ale 41. hráčom planéty. Veľkú zásluhu na sezónnom skoku má kouč Dominik Hrbatý. Jeho zverenec si v roku 2018 pripísal skalpy Djokoviča i Thiema, druhého menovaného zdolal na ceste za ziskom ATP titulu v Kitzbüheli. Finále si zahral aj na ruskej pôde v Petrohrade.

Viktória Kužmová

Zverenkyňa Michala Mertiňáka má za sebou prelomovú sezónu. Domáci triumf v Trnave ju dostal do top 100, výrazne zaujala aj semifinálovými účasťami na WTA turnajoch v Budapešti a Hertogenboschi. Medzi elitnou stovkou sa v priebehu roka usadila, to isté platí aj pre hlavné súťaže grandslamových turnajov. Výsledkom je sezónny posun zo 132. na konečnú 54. pozíciu.

Alex Molčan

Prešovský rodák odštartoval sezónu na konci piatej stovky. V júli bol dokonca vinou zdravotných problémov až 1156. hráčom planéty, rok 2018 ale uzatvára na 371. priečke. Vďačí za to hviezdnemu letu, v rámci ktorého ovládol tri domáce podujatie kategórie ITF v rade. Formu si preniesol aj do španielskej Sevilly, kde si zahral premiérové challengerové finále.

Anna Karolína Schmiedlová

Sympatická Košičanka naznačila zlepšenie už na konci roka 2017, ktorý ukončila na 133. mieste. Sezóna 2018 znamenala pre Schmiedlovú návrat do top 100. Vďačí za to triumfu na antuke v Bogote, ktorý ju zároveň dostal priamo do hlavných súťaží Roland Garros, Wimbledonu a US Open. Pri mene zverenkyne Milana Martinca svieti v závere roka renkingové číslo 79.

Zuzana Zlochová

Vydarený rok má za sebou aj 28-ročná Banskobystričanka. Sezónu odštartovala na priečke číslo 572, uzatvára ju už ale ako 348. hráčka WTA poradia. Po skvelých výsledkoch na sérii turnajov v Thajsku prišiel vrchol v obľúbenej Austrálii. Na turnaji v Darwine s dotáciou 60 000 USD si Zlochová v pozícii kvalifikantky zahrala najväčšie semifinále kariéry.

Podporiť svojho favorita budete môcť už čoskoro. Hlasovanie spustíme po predstavení nominovaných vo všetkých kategóriách.

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Slovenský týždeň: Cibulková so sladkou rozlúčkou, skvelá Kučová

Uplynulý víkend patril našim ženám, ktoré vyšperkovali dovtedy ničím výnimočný týždeň. Dominika Cibulková sa dočkala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − six =