pondelok , apríl 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hviezda Tenisového sveta 2018: Nominácie v kategórii Tenistka roka
Foto: Marek Lukáč/TASR

Hviezda Tenisového sveta 2018: Nominácie v kategórii Tenistka roka

BRATISLAVA – Obľúbená anketa Hviezda Tenisového sveta je po roku opäť tu. Rovnako ako vlani budete vy, fanúšikovia, rozhodovať o držiteľoch siedmich ocenení. Pokračujeme predstavovaním nominovaných v kategórii Tenistka roka.

Dominika Cibulková

Koncoročná slovenská ženská tenisová jednotka oslávila v máji 29 rokov. Sezónu ukončila na 25. pozícii. Potešila finálovými účasťami v Budapešti i Štrasburgu, no predovšetkým vydarenou druhou polovicou sezóny. Po wimbledonskom štvrťfinále si zahrala tiež v osemfinále US Open, medzi najlepšie okteto sa v závere roka dostala na veľkých podujatiach vo Wu-chane a Pekingu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Long day but worth it 👊🏻👊🏻👊🏻 #bomber #fighter #POME 👊🏻🙏🏻

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

Jana Čepelová

Sympatická Košičanka sa v závere roka predrala medzi 200 najlepších hráčok planéty, sezónu uzatvára na 193. priečke. Rok 2018 nebol pre Čepelovú vôbec jednoduchý, a to predovšetkým vinou zraneného lakťa. V závere sezóny ale ukázala, prečo v minulosti zdolala aj Serenu Williamsovú či Simonu Halepovú. Na osemfinále z WTA turnaja v Tchien-ťine nadviazala finálovou účasťou v rámci ITF podujatia v Su-čou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Not trophy which I wanted but still good week😉 @lottosport @babolat

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Cepelova (@cepi93),

Viktória Kužmová

Ešte iba 20-ročná Slovenka ukončila tenisový rok 2018 na na 54. priečke. Sezóna priniesla jej premiérový prienik do top 100 WTA poradia a tiež postupné predieranie sa na vyššie renkingové poschodia. Zaskvela sa výhrami na veľkých ITF turnajoch v Trnave i Budapešti, v rovnakom maďarskom meste sa navyše dostala do prvého semifinále na WTA úrovni. Krok od finále bola tiež v holandskom Hertogenboschi.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Some Us Open 2018 photos🎾 #SeeUNextYear

Príspevok, ktorý zdieľa Vikuš Kužmová (@vikikuzmova),

Magdaléna Rybáriková

Skúsená zverenkyňa Petra Hubera nazbierala v sezóne 2018 iba 17 singlových triumfov. Už tradične zažiarila na obľúbenej tráve, v Birminghame stroskotala až vo finále. Potešila tiež osemfinálovou účasťou na Australian Open. Wimbledonská semifinalistka z roku 2017  uzatvára sezónu na 49. priečke.

Anna Karolína Schmiedlová

Veľký návrat do top 100. Aj tak by sa dala označiť sezóna Košičanky, ktorá v roku 2018 ovládla WTA podujatie v Bogote. Práve triumf v Kolumbii znamenal zároveň návrat na grandslamovú scénu. Pozitívnymi signálmi boli zo strany Schmiedlovej aj štvrťfinálové účasti v Taškente, Hirošime i chorvátskom Bole. Rok ukončila na pozícii číslo 79.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Bogotá, you will always have special place in my heart, always, thank you for this week @copawtabogota 🤗

Príspevok, ktorý zdieľa Anna Karolina (@akschmiedlova),

Podporiť svojho favorita budete môcť už čoskoro. Hlasovanie spustíme po predstavení nominovaných vo všetkých kategóriách.

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Slovenský týždeň: Cibulková so sladkou rozlúčkou, skvelá Kučová

Uplynulý víkend patril našim ženám, ktoré vyšperkovali dovtedy ničím výnimočný týždeň. Dominika Cibulková sa dočkala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 + nine =