sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hviezda Tenisového sveta 2018: Nominácie v kategórii Tréner roka
Foto: Instagram/TASR

Hviezda Tenisového sveta 2018: Nominácie v kategórii Tréner roka

BRATISLAVA – Predstavovanie nominácií v ankete Hviezda Tenisového sveta 2018 sa chýli ku koncu. Predposlednou kategóriou je Tréner roka.

Boris Borgula

Štyridsaťjednaročný bývalý tenista je súčasťou Národného tenisového centra. Tento rok mal v rámci jeho programu na starosti Jozefa Kovalíka. Bratislavskému rodákovi pomohol poskočiť v rebríčku zo 165. na 80. miesto. Priviedol ho k triumfu na domácom challengeri v Poprade. Z ďalších spoločných výsledkov možno spomenúť semifinále ATP podujatí v Sofii a Hamburgu, 3. kolo v Barcelone či úspešnú kvalifikáciu na Roland Garros.

Dominik Hrbatý

Legendárny Domino sa tento rok rozhodol pomáhať slovenskému tenisu na dvoch frontoch. Ako nehrajúci kapitán priviedol Slovensko do svetovej skupiny Davisovho pohára a obrovské penzum práce odviedol pri Martinovi Kližanovi. V nevyspytateľnom búrlivákovi prebudil svedomitého bojovníka. Výsledkom je renkingový posun zo 143. na 41. pozíciu. Turnajové tituly získal Martin na ATP 250 akcii v Kitzbüheli a challengeri v Indian Wells. Na hlavnom okruhu si zahral aj finále v Petrohrade či štvrťfinále v Barcelone a Mníchove.

Karol Kučera

Bývalý šiesty hráč sveta stál tento rok za prebudením Filipa Horanského. Jeden z najväčších slovenských talentov sa dlhé roky trápil na ITF okruhu, no v tejto sezóne sa dokázal etablovať na challengeroch. Ten v Meerbuschi dokonca vyhral, v Bastade a Prahe bol v semifinále. V hodnotení ATP poskočil z 314. na 208. priečku. V auguste nazrel už aj do top 200. Na hlavnom okruhu zvládol kvalifikácie v Lyone, Antalyi a Moskve. Na prvom spomenutom turnaji uhral dokonca 2. kolo.

Matej Lipták

Dlhoročný fedcupový kapitán a osobný kouč Dominiky Cibulkovej má za sebou so svojou zverenkyňou úspešný rok. Domča ho zakončila ako 25. hráčka sveta. Hoci nezískala žiadny titul, na hlavnom okruhu patrila najmä v druhej polovici sezóny medzi nebezpečné súperky. Postúpila do štvrťfinále Wimbledonu, 4. kola US Open i štvrťfinále veľkých čínskych turnajov vo Wu-chane a Pekingu. Neúspešné finále hrala na menších WTA podujatiach v Budapešti a Štrasburgu.

Marián Vajda

Tréner roka na okruhu ATP priviedol Srba Novaka Djokoviča späť na vrchol. Ujal sa ho v apríli, keď vypadol z top 20. Po pár mesiacoch sa už tešili z wimbledonského titulu, neskôr „Nole“ triumfom v Cincinnati ako prvý hráč histórie skompletizoval zbierku trofejí z Masters turnajov a úspešné leto zavŕšil víťazstvom na US Open. Zimu trávi ako svetová jednotka. Stal sa po Rusovi Maratovi Safinovi druhým hráčom v histórii, ktorý sa v priebehu sezóny prepracoval z tretej svetovej desiatky až na líderskú pozíciu.

Podporiť svojho favorita budete môcť už čoskoro. Hlasovanie spustíme po predstavení nominovaných vo všetkých kategóriách.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič šokujúco končí na rakete Medvedeva, Lajovič postupuje

MONTE CARLO – Prestížny turnaj kategórie ATP Masters 1000 v Monte Carle (5 585 030 EUR, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + sixteen =