sobota , júl 21 2018
Tenisový Svet / Správy / Isner na Wimbledone po bitke servisov do prvého grandslamového semifinále

Isner na Wimbledone po bitke servisov do prvého grandslamového semifinále

LONDÝN – Deviaty nasadený Američan John Isner zvíťazil vo štvrťfinále grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) nad kanadskou trinástkou turnaja Milošom Raoničom v štyroch setoch 6:7(5), 7:6(7), 6:4, 6:3.

Úvodné dejstvo neprinieslo nielen brejk, ale ani žiadny brejkbal. V skrátenej hre viedol lepšie riternujúci Kanaďan už 6:2, a hoci si záver mierne skomplikoval, nakoniec išiel do vedenia.

V druhom sete sa pokračovalo v nastúpenom trende delových servisov. Isner odolal v napínavom tajbrejku setbalu a po víťazstve 9:7 vyrovnal. Vyšlo mu niekoľko špičkových riternov pod nohy súpera.

V tretej časti sa už obraz hry zmenil. Raonič odovzdal za stavu 2:2 svojmu sokovi podanie aj vinou dvoch dvojchýb. V 10. geme nepremenil šancu na ribrejk.

Štvrtý set bol opäť v réžii amerického obra. Čoraz lepšie predvídal na príjme a znova sa v 5. hre dočkal brejku. Ako je uňho zvykom, zvyšok stretnutia skúsene kontroloval. Postup napokon spečatil pri skóre 5:3 na riterne.

Zaujalo nás:

• na esá dominoval Raonič 32:26
  • Isner čelil jedinému brejkbalu
  • pri 41. grandslamovom štarte postúpil do svojho prvého semifinále

V semifinálovej bitke vyše dvojmetrových obrov vyzve rodák z Greensbora ôsmeho nasadeného Juhoafričana Kevina Andersona.

O nás Michal Pokrivka

Slováci v akcii, sobota 21. júl

Bohatá porcia zápasov so slovenskou účasťou. Aj taká bude tenisová sobota, v rámci ktorej hrá …