štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Isner nevyužil mečbaly a v Paríži skončil. Thiem má istý Turnaj majstrov
Foto: TASR

Isner nevyužil mečbaly a v Paríži skončil. Thiem má istý Turnaj majstrov

PARÍŽ – Ôsmy nasadený Američan John Isner prehral v osemfinálovom 3. kole ATP Masters 1000 turnaja v Paríži (4 872 105 EUR, tvrdý povrch v hale) s Rusom Karenom Chačanovom 4:6, 7:6(9), 6:7(8).

Americký obor vstúpil do zápasu katastrofálne. Hneď v prvom geme prišiel o podanie, čo ho stálo celý prvý set. Na príjme získal len štyri fiftíny.

Druhé dejstvo už prebiehalo v súlade s papierovými predpokladmi. Obaja tenisti skvele servovali a po tucte gemov bez jediného brejkbalu sa dostala k slovu skrátená hra. Rus v nej viedol 6:4, celkovo mal tri mečbaly, no americký bojovník si po víťazstve 11:9 vybojoval pokračovanie.

V úvode tretej časti odolal Isner v dvoch gemoch pri vlastnom servise dovedna štyrom brejkbalom. Ďalšie komplikácie neprišli, a tak si diváci znova vychutnali tajbrejk. Američan v ňom zmazal manko 1:4, na príjme mal neskôr dva mečbaly, ale šťastena mu nepriala. Víťazstvo 10:8 strhol na svoju stranu ruský mladík.

Zaujalo nás:

  • z 9 setov, ktoré táto dvojica proti sebe odohrala, dospelo 7 do skrátenej hry
  • Isner sa nedostal v žiadnom geme na príjme ani na zhodu
  • Chačanov zvládol po svojom 1. podaní 61 zo 66 výmen

John Isner si dnešnou prehrou zahatal cestu na londýnsky Turnaj majstrov. Istotu získal Rakúšan Dominic Thiem. Posledné voľné miesto má v rukách Japonec Kei Nišikori. Prísť oň môže len za predpokladu, že nedokráča do semifinále a chorvátsky vyzývateľ Borna Čorič získa titul.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Lacko v 2. kole challengeru v Ilkley neuspel

ILKLEY – Lukáš Lacko prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 125 v anglickom Ilkley (137 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 2 =