streda , máj 22 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Isner sa zastal svojho trénera, Hewitta označil za arogantného
Foto: TASR

Isner sa zastal svojho trénera, Hewitta označil za arogantného

LOS ANGELES – Američan John Isner nemá úplne komfortnú prípravu na novú sezónu. Jeho krajan a kouč Justin Gimelstob totiž čelí obžalobe za fyzické napadnutie.

Bývalý profesionál Gimelstob má opletačky so zákonom pre útok na priateľa svojej manželky Cary, s ktorou už dlhšie nežije. Ten sa odohral ešte na konci októbra. Američan sa dostal po zadržaní vďaka kaucii na slobodu, kde čaká na súdny proces naplánovaný na 12. decembra. Isner sa s odstupom času k celej veci vyjadril.

„Justin je mi veľmi blízky ako priateľ aj ako tréner. Aj keby nebol, momentálne by mal moju podporu, pretože je nevinný kým sa nepreukáže opak. Čoskoro sa dozvieme pravdu,“ postavil sa na stranu niekdajšieho 63. hráča sveta aktuálne najlepší americký tenista súčasnosti.

Gimelstob bol po prevalení kauzy prepustený z televíznej stanice Tennis Channel, zostal však členom Rady ATP. Austrálčan Lleyton Hewitt to považuje za chybu a volá po jeho odvolaní. Isnera tieto vyjadrenia pobúrili a austrálskej legende poslal odpoveď.

„Nemyslím si, že by mal odísť. Nikto z nás, ani Hewitt, ešte nepozná fakty. Je to človek, ktorý bol zapletený do odporného incidentu s Jamesom Blakom (US Open 2001, pozn. red.) a ja nežiadam jeho hlavu, ani to, aby prestal pracovať pre Austrálsku tenisovú federáciu. Je arogantný,“ uviedol na jeho adresu americký obor citovaný portálom ESPN.

Isnerova spomienka na US Open 2001 sa týka zápasu 2. kola. Podľa slov jedného z čiarových rozhodcov ho vtedy Hewitt obvinil, že zvýhodňuje Blaka len preto, že sú obaja „čierni“.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Pennettová o Fogninim: „Fabio je doma veľmi pokojný“

RÍM – Flavia Pennettová a Fabio Fognini sú jedným z najslávnejších tenisových párov súčasnosti. Sympatická Talianka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + 6 =