streda , máj 22 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Ivo Karlovič: „Každý týždeň som v niečom najstarší“
Foto: Twitter/Australian Open

Ivo Karlovič: „Každý týždeň som v niečom najstarší“

INDIAN WELLS – Chorvát Ivo Karlovič sa neustále zapisuje do histórie. Výnimkou nie je ani aktuálny turnaj ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells. Práve na ňom poskytol novinárom zaujímavý rozhovor.

Chorvátsky obor sa stal prvým štyridsiatnikom s víťazstvom v hlavnej súťaži ATP turnaja od roku 1995. Zároveň najstarším hráčom histórie, ktorý uspel na turnaji kategórie ATP Masters 1000. V Kalifornii už skončili na jeho rakete Austrálčan Matthew Ebden i o 18 rokov mladší krajan Borna Čorič.

„Štyridsať je nových 30, takže som zasa mladý. Páči sa mi to. Každý týždeň som v niečom najstarší. Neviem, na budúci týždeň budem možno najstarší človek histórie, ktorý chodí bez bedrových implantátov,“ nezostal chorvátsky obor nič dlžný svojej povesti vtipkára. Vzápätí vážnejšie dodal: „Samozrejme, je pekné, že stále robím to, čo milujem. Dúfam, že budem môcť pokračovať ešte veľmi dlho. Keď nie, bude to v poriadku.“

Vlani sa ocitol Ivo Karlovič na pokraji ukončenia kariéry. Vypadol z elitnej stovky rebríčka ATP a na jeseň sa presunul na challengre v snahe vrátiť sa do nej. Na poslednú chvíľu sa mu to podarilo. Ako priznal, v tomto období mal rôzne myšlienky a sám seba sa pýtal, aký má zmysel byť odlúčený od manželky a dcéry a súťažiť mimo hlavného okruhu.

„Nemohli so mnou príliš cestovať. Vždy, keď som od nich odchádzal, bolo to strašné. Ony boli smutné, ja som bol smutný,“ prezradil rodák zo Záhreba. Zlepšené výsledky mu však vrátili elán. „Teraz je všetko oveľa lepšie. Keď začnete častejšie vyhrávať, všetko je fajn. Viem, že nebudem hrať navždy. Snažím sa preto vyžmýkať zo seba čo najviac,“ dodal populárny Dr. Ivo citovaný portálom Tennis World.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Pennettová o Fogninim: „Fabio je doma veľmi pokojný“

RÍM – Flavia Pennettová a Fabio Fognini sú jedným z najslávnejších tenisových párov súčasnosti. Sympatická Talianka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 5 =