štvrtok , november 14 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Janowicz chystá návrat, v príprave stavil na známeho trénera
Foto: TASR

Janowicz chystá návrat, v príprave stavil na známeho trénera

VARŠAVA – Poliak Jerzy Janowicz, ktorý hral súťažný zápas naposledy v novembri 2017, sa plánuje vrátiť už v januári. Uviedol to včera pre televíznu stanicu Polsat Sport.

Poľského tenistu pripravili problémy s ľavým kolenom o dve kompletné sezóny. Už dva mesiace trénuje a v polovici novembra ho čaká kemp na Tenerife pod vedením kouča Güntera Bresnika. Päťdesiatosemročný Rakúšan patrí medzi najskúsenejších trénerov. Viedol napr. svojho krajana Dominica Thiema, Lotyša Ernestsa Gulbisa a v minulosti aj Nemca Borisa Beckera, Francúza Henriho Leconta či Američana Patricka McEnroea.

Janowicz, semifinalista Wimbledonu 2013 a niekdajší 14. muž sveta, dúfa, že sa mu podarí reštartovať kariéru. „Chodil som od lekára k lekárovi. Z vyšetrenia na vyšetrenie. Problém s kolenom je už vyriešený. Trvalo to dlho, ale verím, že sa v januári vrátim na kurty v normálnom zdravotnom stave. Teraz musím trénovať opatrne, dávať si na koleno pozor a skúsim sa vrátiť,“ referoval poľský bombardér.

Jerzy Janowicz prešiel počas dvojročnej pauzy aj zmenami v osobnom živote. Na prelome rokov 2018 a 2019 sa im narodil s partnerkou Martou Domachowskou, niekdajšou 37. hráčkou sveta, prvý potomok. „Udržalo ma to pri živote a pomohlo mi to prekonať náročnú cestu spätú so zdravotnými problémami,“ priznáva lodžský rodák.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych oznámil ukončenie kariéry

PRAHA – Český tenista Tomáš Berdych v sobotu 16. novembra ukončí profesionálnu hráčsku kariéru. Oficiálnu rozlúčku absolvuje …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven + four =