utorok , december 11 2018
Tenisový Svet / Správy / Jarušková dva zápasy v jeden deň v Monastire vyhrať nedokázala

Jarušková dva zápasy v jeden deň v Monastire vyhrať nedokázala

MONASTIR – Timea Jarušková prehrala v semifinále turnaja ITF v Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) so Švédkou Linneou Malmqvistovou po setoch 3:6, 6:1, 4:6.

V prvom sete už viedla Švédka 3:0 aj 4:1. Jarušková potom znížila na 3:4, ale opäť prišla o servis a pustila tak súperku do vedenia 5:3. Malmqvistová už potom prvý set uzavrela na podaní.

Druhé dejstvo bolo jednoznačne v réžii Slovenky. Jediný gem stratila pri svojom servise na 1:2 Zvyšok diania však patril jej a vynútila si tak tretí set.

V jeho úvode si hráčky vymenili podania. Jarušková dosiahla ďalší brejk a vybudovala si náskok 4:2. Švédka sa však vrátila a vyrovnala na 4:4. Timea mala následne dva brejkbaly na 5:4, ale nakoniec si jej súperka gem pri servise postrážila. Vzápätí Slovenka nezvládla hru na podaní a tým uzavrela zápas vo svoj neprospech.