streda , marec 20 2019
Tenisový Svet / Správy / Jarušková v Jablonci nad Nisou so stopkou pred bránami finále

Jarušková v Jablonci nad Nisou so stopkou pred bránami finále

JABLONEC NAD NISOU – Slovenská tenistka Timea Jarušková sa nepozrie do finále ITF podujatia v českom Jablonci nad Nisou (15 000 USD, koberec v hale).

Turnajová sedmička podľahla v dnešnom semifinále favorizovanej jednotke žrebu Magdaléne Pantůčkovej 4:6, 3:6. Napriek semifinálovej prehre však môže byť s týždňom spokojná, tešiť ju môže predovšetkým piatkový skalp štvrtej nasadenej Lotyšky Vismaneovej.

Jarušková držala so súperkou krok najmä v úvodnom dejstve. V rámci neho vyrovnala z 2:4 na 4:4, set sa ale v jej neprospech zlomil v smolnom deviatom geme. Slovenka na príjme prehajdákala náskok 40:0 a okamžite pykala. Dejstvo uzavrela dvojchybou.

V druhom sete sa domáca favoritka odpútala na 5:0. Jarušková sympaticky bojovala, na viac ako kozmetickú úpravu skóre to už ale nestačilo.

Zaujalo nás:

• Pantůčková brala po svojom prvom podaní 73 % výmen
  • Jarušková jej pomohla 7 dvojchybami
  • finále bude konfrontáciou dvoch najvyššie nasadených hráčok, súperkou Češky bude Belgičanka Saldenová

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Lacko si zahrá v hlavnej súťaži prestížneho turnaja v Miami

MIAMI – Lukáš Lacko postúpil bez boja do hlavnej súťaže turnaja ATP Masters 1000 v …