pondelok , apríl 22 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Jovanovská-Petrovičová definitívne ukončila kariéru
Foto: TASR

Jovanovská-Petrovičová definitívne ukončila kariéru

BELEHRAD – Srbská tenistka Bojana Jovanovská-Petrovičová včera oznámila prostredníctvom sociálnych sietí ukončenie profesionálnej kariéry.

„Prvá kapitola môjho života je na konci. Moja kariéra profesionálnej hráčky sa skončila. Po mnohom uvažovaní, početných zraneniach a operáciách bolo veľmi ťažké spraviť definitívne rozhodnutie. Stále mám vášeň pre tenis a súťaženie, no moje telo už neposlúcha. Keďže už nemôžem trénovať a hrať tak, ako som zvykla, odovzdávať to najlepšie a napĺňať ciele, nemám inú možnosť,“ odkázala fanúšikom 26-ročná Srbka.

Počas aktívnej kariéry vyhrala Jovanovská-Petrovičová dva WTA turnaje. V sezóne 2012 v azerbajdžanskom Baku, o rok neskôr v uzbeckom Taškente. V auguste 2014 dosiahla rebríčkové maximum v podobe 32. pozície. Od roku 2016 bojovala so zraneniami ramena a zápästia, tohtosezónny návrat jej priniesol len posun na 546. miesto v hodnotení WTA.

„Tenis mi dal veľa, obohatil môj život. Mala som možnosť cestovať po svete, stretávať ľudí a nájsť si priateľov na celý život. V budúcnosti zostane tenis významnou súčasťou môjho života. Neodchádzam navždy a bez plánov. Ďalší cieľ je doštudovať psychológiu a pokračovať v tenisových aktivitách, tentoraz ako trénerka. Tenis je môj život, moja láska. To sa nikdy nezmení,“ uviedla na margo budúcnosti vo svojom obsiahlom príspevku.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Krásne Slovenky ako z ľudovej rozprávky, nadšený Federer

Ešte pred samotným fedcupovým zápasom zaujala pätica Sloveniek ako nikdy predtým. Vychutnajte si výber najlepších …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + 19 =