streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Správy / Juhászová do 2. kola veľkého ITF turnaja vo Varšave

Juhászová do 2. kola veľkého ITF turnaja vo Varšave

VARŠAVA – Úspešná kvalifikantka Vivien Juhászová zdolala v 1. kole turnaja ITF World Tennis Tour v poľskej Varšave (60 000 USD, antuka vonku) Sofiu Lansereovú z Ruska 3:6, 6:4, 6:3.

Do stretnutia vstúpila podstatne lepšie ruská tenistka. Vypracovala si náskok 3:0, no následne nevyužila dva brejkbaly a pomer síl na kurte sa postupne vyrovnával. Vivien sa dočkala ribrejku v siedmom geme, ale od stavu 3:4 ťahala v prvom sete znova za kratší koniec.

Aj druhé dejstvo otvorila lepšie moskovská rodáčka. Viedla 2:0 i 3:1. Juhászová kontrovala štyrmi získanými hrami za sebou, a hoci následne prišla o podanie, po zmene strán dokázala spečatiť vyrovnanie na príjme – 6:4.

Tretí set sa začal sériou brejkov. Ako prvá si udržala servis za stavu 2:2 rodáčka z Komárna. Súperka vzápätí vyrovnala, no koncovka bola v réžii slovenskej tenistky.

Zaujalo nás:

• v zápase sa zrodilo 13 brejkov
  • Lansereová nakopila 12 dvojchýb
  • do hry zapojila iba 47 percent prvých podaní

V 2. kole vyzve 26-ročná Slovenka taliansku tenistku Deborah Chiesovú.

O nás Michal Pokrivka

Horanský po vydretom víťazstve do 3. kola challengeru v Hamburgu

HAMBURG – Pätnásty nasadený Filip Horanský si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 …