štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Juniorská šampiónka French Open zrejme v 24 rokoch ukončila kariéru
foto: TASR

Juniorská šampiónka French Open zrejme v 24 rokoch ukončila kariéru

Annika Becková sa už dlhšie neobjavila na kurtoch. Dnešným príspevkom na sociálnej sieti naznačila, že so súťažným tenisom zrejme končí. Stále má iba 24 rokov.

Nemecká tenistka dnes pridala na Twitter príspevok, v ktorom okrem iného píše:

„Chcela by som vám povedať o mojich plánoch do budúcnosti. Pred štyrmi rokmi som vyhrala svoj prvý turnaj WTA v Luxemburgu. Bol to jeden z najlepších momentov v mojej kariére.

Žiaľ, od začiatku roku 2017 som sa musela vysporadúvať aj s mnohými nezdarmi.  Ako o mne isto viete, rada trávim čas tým, že si rozširujem obzory. Preto som prišla k rozhodnutiu, že by som mala zmeniť svoje priority v živote.

Začala som študovať a veľmi ma to baví. Dokážete si zrejme predstaviť, že mi to zaberá veľa času a úsilia. Zmenili sa teda aj moje profesijné vyhliadky do budúcna. Tenis už pre mňa nie je takou prioritou ako bol kedysi. Samozrejme, stále túto hru milujem.

V tejto chvíli by som sa teda chcela poďakovať ľuďom, ktorí ma sprevádzali na mojej ceste. Špeciálne sa chcem poďakovať fanúšikom, ktorí pri mne celé roky stáli.

Vidíme sa, či už na kurte alebo mimo neho.“


Nemecká tenistka sa najvyššie ocitla v renkingu na 37. mieste. V súčasnosti ju však rebríček eviduje na 891. pozícii. Počas kariéry vyhrala dva turnaje a na ďalších dvoch si zahrala vo finále. Ako v príspevku spomenula, prvý titul zaznamenala v Luxemburgu. Bolo to v roku 2014, keď mala iba 20 rokov a už sezónu predtým si tam zahrala vo finále.

Medzi juniorkami v roku 2012 triumfovala na Roland Garros. Vo finále vtedy zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú. Reprezentovala tiež Nemecko na olympiáde v Riu 2016. Práve v období, keď bola v renkingu na najvyšších pozíciách.

Naposledy si súťažný zápas zahrala pred takmer rokom v Poitiers na ITF úrovni. V súčasnosti má na konte 14 bodov v renkingu. Už v pondelok si však odpíše jeden bod, ktorý vlani získala v luxemburskej kvalifikácii. O týždeň neskôr príde o posledných 13 bodov práve za podujatie v Poitiers.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Federer skritizoval možné koučovanie počas zápasov

HALLE – Ako sme včera informovali, na US Open by mohlo byť tento rok povolené koučovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 2 =