pondelok , apríl 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kafeľnikovovi došla trpezlivosť – Zverevovi poslal jasný odkaz
Foto: Twitter/Jevgenij Kafeľnikov

Kafeľnikovovi došla trpezlivosť – Zverevovi poslal jasný odkaz

Bývalý ruský tenista Jevgenij Kafeľnikov je pobúrený zo slov Nemca Alexandra Zvereva, ktorý sa čoraz častejšie sťažuje na pridlhú sezónu. Cez sociálnu sieť mu poslal jasný odkaz.

„Dúfam, že si ATP jedného dňa uvedomí, že nemôžeme hrať 11 mesiacov ročne. Skutočne potrebujeme čas na oddych,“ sťažoval sa nemecký mladík po nedávnom turnaji v Paríži. „Už dva mesiace cítim, že nehrám svoj najlepší tenis. Fakt je, že sezóna je príliš dlhá. Už dávnejšie som to hovoril. Hráme 11 mesiacov ročne. V žiadnom inom športe to tak nie je. Je to smiešne,“ dodal po stredajšej prehre so Srbom Novakom Djokovičom na Turnaji majstrov.

Opakované sťažnosti nenechali chladným slávneho Rusa. „Už som otrávený z týchto nezmyslov. Asi si nespomína na sezóny z 90. rokov, keď sa Grand Slam Cup (obdoba Turnaja majstrov organizovaná ITF, pozn. red.) končil 10. decembra a nikto sa nesťažoval. Vrátane Samprasa, Beckera a ďalších,“ napísal víťaz Roland Garros 1996 a Australian Open 1999.

„Nechápte ma zle, mám toho chlapca rád. Ale nepáči sa mi, že ho vidím často sa sťažovať,“ dodal neskôr legendárny Kafeľnikov. Išlo o odpoveď užívateľovi, ktorý ho upozornil, že nemecký tenista len odpovedal na otázku prečo je unavený.


Grand Slam Cup, o ktorom slávny Rus hovoril, vrcholil v rokoch 1990 – 1996 vždy medzi 8. a 16. decembrom.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slovenský týždeň: Cibulková so sladkou rozlúčkou, skvelá Kučová

Uplynulý víkend patril našim ženám, ktoré vyšperkovali dovtedy ničím výnimočný týždeň. Dominika Cibulková sa dočkala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + 12 =