pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Karlovič píše históriu, v Indian Wells pokoril ďalší rekord
Foto: TASR

Karlovič píše históriu, v Indian Wells pokoril ďalší rekord

INDIAN WELLS – Ivo Karlovič si svojím spôsobom podmanil už úvod roka. A chorvátsky obor nehodlá prestať udivovať svet ani v ďalšom priebehu sezóny, čo potvrdil aj v noci na turnaji ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells.

Bola to veľká senzácia, keď postúpil Karlovič v prvom týždni roka 2019 do finále ATP podujatia v indickom Pune. Najskôr sa stal najstarším štvrťfinalistom, potom semifinalistom za ostatných vyše 20 rokov. V oboch prípadoch mal viac naposledy v prvej polovici 90. rokov Američan Jimmy Connors. Postupom do finále dokonca túto legendu prekonal, starší bol naposledy v sezóne 1977 v Hongkongu Ken Rosewall z Austrálie.

To mal Dr. Ivo stále „len“ 39 rokov, pred týždňom sa však zaradil medzi štyridsiatnikov. Končiť však nechce, prekonávať historické zápisy áno. Opäť to bol naposledy Connors, kto zvládol zápas na hlavnom okruhu po dovŕšení 40. roku života. V júni 1995 v nemeckom Halle postúpil dva a pol mesiaca pred 43. narodeninami do štvrťfinále. Po štyridsiatke však neuspel na podujatí Masters kategórie on ani nik iný. V tomto smere je Chorvát prvý v histórii!

Karlovič zaknihoval premiérové víťazstvo v piatej dekáde svojho života v 1. kole v Indian Wells proti Austrálčanovi Matthewovi Ebdenovi. Výsledok? Tradičný – 7:6(3), 7:6(3). Rodákovi zo Záhrebu stačilo na jeho pomery skromných 18 es, v druhom sete si dokázal poradiť s mankom 3:5.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight − 6 =