streda , marec 20 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Neuveriteľný vstup do sezóny – Karlovič sa v Pune zapisuje do histórie
Foto: TASR

Neuveriteľný vstup do sezóny – Karlovič sa v Pune zapisuje do histórie

PUNE – Chorvát Ivo Karlovič sa postupom do semifinále turnaja ATP 250 v indickom Pune (589 680 USD, tvrdý povrch vonku) zapísal do histórie.

Chorvátsky obor oslávi 28. februára 40. narodeniny a v súčasnosti je najstarším tenistom v rebríčku ATP. Ba čo viac, stále mu patrí cenné 100. miesto. Na prvý turnaj sezóny prišiel výborne pripravený a zaknihoval už niekoľko zaujímavých zápisov. Najskôr zdolal v 1. kole 6:4, 7:5 o vyše 21 rokov mladšieho Félixa Augera-Aliassimeho z Kanady. Následne identickým výsledkom Rusa Jevgenija Donského a stal sa najstarším štvrťfinalistom ATP podujatia od Jimmyho Connorsa v Halle 1995.

Dnes si poradil „Dr. Ivo“ svojím obľúbeným výsledkom 7:6(5), 7:6(5) s Lotyšom Ernestsom Gulbisom. Znova pripomenul Connorsov bradatý zápis. Práve nestarnúci Američan bol posledným starším semifinalistom v San Franciscu 1993, keď mal 40 rokov a 5 mesiacov. Karlovič už nastrieľal v Pune 55 es, ani raz neprišiel o servis a jeho historické vekové zápisy môžu pokračovať. Zajtra si to rozdá o finále s Belgičanom Stevom Darcisom alebo Tunisanom Malekom Jazirim.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer: „Nadal a ja hrávame s najväčšími bolesťami“

INDIAN WELLS – Po turnaji ATP Masters 1000 v Indian Wells prehovoril Švajčiar Roger Federer aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − 16 =