utorok , december 11 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kde začnú sezónu 2019 slovenské tenistky?
Foto: Libéma Open

Kde začnú sezónu 2019 slovenské tenistky?

AUCKLAND/ŠEN-ČEN – Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová sa predstavia počas prvého týždňa sezóny 2019 v hlavných súťažiach WTA podujatí.

Viktória Kužmová má istú hlavnú súťaž na WTA International turnaji v novozélandskom Aucklande. Tento rok tam postúpila do 2. kola. V edícii 2019 bude obsadenie mimoriadne kvalitné. Nechýbajú Dánka Caroline Wozniacka, Nemka Julia Görgesová, Američanka Venus Williamsová, Bieloruska Viktoria Azarenková, Kanaďanka Eugenie Bouchardová či portorická olympijská víťazka Mónica Puigová.

Annu Karolínu Schmiedlovú čaká WTA International akcia v čínskom Šen-čene, kde skončila v sezóne 2018 v kvalifikácii. Tentokrát budú medzi hlavné favoritky patriť Bieloruska Aryna Sabalenková, Francúzka Caroline Garciová, Číňanka Wang Čchiang, Lotyška Jelena Ostapenková a legendárna Ruska Maria Šarapovová.

Dominika Cibulková bude mať počas úvodného týždňa voľno. Magdaléna Rybáriková by sa mohla predstaviť na WTA Premier turnaji v Brisbane. Vzhľadom na svoj rebríček by sa tu nevyhla kvalifikácii. Zverejnené boli zatiaľ iba zoznamy hráčok, ktoré sa zmestili do hlavných súťaží.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, utorok 11. december

Hneď dvojzápasovej výzve bude čeliť počas utorka Viktória Kužmová v Dubaji. O svoj prvý bod …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 3 =