štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Wimbledon je vylúčený. Kedy si zahrá Andy Murray opäť dvojhru?
Foto: TASR

Wimbledon je vylúčený. Kedy si zahrá Andy Murray opäť dvojhru?

LONDÝN – Brit Andy Murray sa už na budúci týždeň na turnaji ATP 500 v Queen’s Clube vráti po operácii bedra do súťažného diania. Zatiaľ vo štvorhre po boku Španiela Feliciana Lópeza. Kedy príde na rad dvojhra?

„Sú to teraz detské krôčiky. Cítim sa dobre, skoro úplne bez bolesti. Užívam si tréningy a neustále zlepšovanie. Nemyslím, že keď sa skončí Wimbledon, hneď v ďalšom týždni nastúpim na dvojhru a všetko bude v pohode. V týchto chvíľach neustále napredujem, ale v určitej fáze sa to asi zastaví,“ uviedol Murray pre BBC a potvrdil tým, že na Wimbledone skúsi opäť len štvorhru.

„Dúfam, že v nejakej fáze tejto sezóny by som mohol byť schopný opäť hrať dvojhru. Nemám záujem dávať tomu nejaké časové ohraničenie. Teraz som skutočne šťastný. Nepotrebujem hrať singla už po Wimbledone alebo na US Open. Ak by sa to dalo, bolo by to skvelé, ale nemyslím si, že to tak bude. Zrejme to potrvá trochu dlhšie,“ pokračoval britský tenista.

„Mal som niekoľko dvojhrových tréningov so svojím koučom. Predtým som si ‚zapinkal‘ so singlistami, ale bol som viac-menej statický. Radšej som nechal pohybovať sa ich, než by oni mali preháňať mňa. Takže som nehral skutočné dvojhry. Dúfam, že toho príde viac po Wimbledone,“ dodal Murray na margo tréningovej rutiny z posledných týždňov.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Isner s manželkou majú druhého spoločného potomka

DALLAS – Američan John Isner a jeho manželka Madison sa stali v nedeľu druhýkrát rodičmi. Tridsaťštyriročný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × three =