piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Ambiciózna Keninová: „Najbližší cieľ je vyhrať Grand Slam“
Foto: TASR

Ambiciózna Keninová: „Najbližší cieľ je vyhrať Grand Slam“

Američanka Sofia Keninová je vo veku 20 rokov štvrtou najmladšou členkou top 50. Postupne stúpa rebríčkom, a tak si už dáva tie najvyššie ciele.

Rok začínala na 56. mieste rebríčka WTA, no predovšetkým zisk titulu z Hobartu ju katapultoval vyššie. Dnes je na 36. pozícii, ale to ani zďaleka nezodpovedá jej cieľom. „Chcem sa stať svetovou jednotkou. Pracovala som tvrdo na tom, aby som sa dostala tam, kde dnes som. Najbližší cieľ je vyhrať Grand Slam,“ prezradila americká tenistka v rozhovore pre oficiálny web WTA.

„Na tréningu musíte hrať tak, ako chcete potom hrať aj v zápase. Som sa seba tvrdá, čo je dobré. Som sústredená na dosiahnutie svojho cieľa, ktorým je stať sa svetovou jednotkou,“ zopakovala pri téme tréningového procesu.

Nechýbalo pritom veľa a dnes mohla Keninová navštevovať univerzitu, čo by jej prechod medzi profesionálky oddialilo. Voľba venovať sa naplno tenisu prišla až po US Open 2017. Američanka postúpila v New Yorku do 3. kola, kde prehrala s ruskou hviezdou Mariou Šarapovovou po dobrom výkone 5:7, 2:6.

„Bola som dobrá študentka, mala som samé ‚Áčka‘. Musela som sa rozhodnúť medzi vysokou školou a profesionálnou kariérou. Zažila som skvelú jazdu na US Open, kde som hrala v 3. kole proti Marii. To moje rozhodovanie uľahčilo. Vtedy som si uvedomila, že sa chcem stať profesionálkou,“ zaspomínala si rodáčka z ruskej Moskvy na zlomové momenty svojho tenisového života.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − two =