nedeľa , december 16 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Kerberová angažovala slávneho trénera: „Chcem začať novú kapitolu“
Foto: TASR

Kerberová angažovala slávneho trénera: „Chcem začať novú kapitolu“

BERLÍN – Nemka Angelique Kerberová má za sebou neúspešnú sezónu. Z postu svetovej jednotky klesla až na súčasné 21. miesto v rebríčku WTA, a tak sa rozhodla pre zmenu trénera.

Ukončila spoluprácu s Torbenom Beltzom a chce sa vrátiť späť na výslnie. „Chcem začať novú kapitolu mojej kariéry s novým trénerom. Torbenovi ďakujem za všetko, čo pre mňa urobil. Máme veľa spoločných spomienok. Je viac ako len tréner. Pravé priateľstvo medzi nami sa nezmení,“ napísala Kerberová.

Dvadsaťdeväťročná Nemka zvíťazila pod Beltzovým vedením na Australian Open a US Open 2016, v tom istom roku hrala aj wimbledonské finále a finále MS WTA Tour v Singapure. Tieto úspechy jej na 34 týždňov zaistili post svetovej jednotky.

Jej novým trénerom sa stal Belgičan Wim Fissette. „Nová sezóna sa blíži a ja sa teším na spoluprácu s Wimom Fissetteom. Je to nová šanca. Som zvedavá, čo spolu dokážeme,“ dodala vzápätí po oznámení, že s Beltzom končí.

Uznávaný belgický kouč predtým spolupracoval s Kim Clijstersovou, Sabine Lisickou, Simonou Halepovou, Viktoriou Azarenkovou, Sarou Erraniovou a naposledy Johannou Kontovou.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Šarapovová prezradila, ktorý moment v kariére bol pre ňu najprekvapivejší

Bývalá svetová jednotka z Ruska v nedávnom rozhovore prehovorila aj o téme, ktoré víťazstvo v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 1 =