štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Kerberová pred MS WTA Tour nečakane prepustila trénera
Foto: TASR

Kerberová pred MS WTA Tour nečakane prepustila trénera

SINGAPUR – Nemecká svetová trojka Angelique Kerberová oznámila tesne pred štartom MS WTA Tour v Singapure ukončenie spolupráce s belgickým trénerom Wimom Fissettom.

Skúsená Nemka angažovala Fissetta v novembri 2017. Po nevydarených výsledkoch sa prepadla v rebríčku WTA až na 21. miesto a cieľ bol jasný – vrátiť sa na výslnie. Pod vedením jedného z najuznávanejších koučov 21. storočia sa jej to aj podarilo. V januári triumfovala na podujatí v Sydney, v lete ovládla grandslamový Wimbledon a v renkingu sa vrátila medzi najlepšiu trojku.

Na MS WTA Tour v Singapure, ktoré štartujú v nedeľu, však bude hrať bez trénera. „Napriek úspešnej spolupráci od začiatku sezóny je tento krok nevyhnutný. Dôvodom sú rozdielne názory, napríklad na budúce smerovanie,“ citujú vyhlásenie Kerberovej tímu nemecké médiá.

Wim Fissette je už v 38 rokoch trénerským velikánom. Počas posledných 10 rokov spolupracoval s množstvom elitných hráčok. Za zmienku stoja napríklad Belgičanka Kim Clijstersová, Rumunka Simona Halepová, Bieloruska Viktoria Azarenková alebo Češka Petra Kvitová.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer skritizoval možné koučovanie počas zápasov

HALLE – Ako sme včera informovali, na US Open by mohlo byť tento rok povolené koučovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × one =