streda , máj 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kermode nebude pokračovať v úlohe prezidenta ATP
Foto: TASR

Kermode nebude pokračovať v úlohe prezidenta ATP

INDIAN WELLS – Chris Kermode skončí na konci aktuálnej sezóny v úlohe šéfa ATP, ktorú zastáva od roku 2014. Rozhodnutie padlo včera v Indian Wells po stretnutí členov Rady hráčov a zástupcov turnajov.

Chris Kermode v poslednom období rozdeľoval samotnú tenisovú obec. Medzi jeho hlavných odporcov patrili Srb Novak Djokovič či Kanaďan Vašek Pospíšil. Žiadali jeho koniec argumentujúc tým, že bojuje viac za záujmy turnajov než hráčov. Jablkom sváru je najmä pomer medzi zárobkom turnajov a odmenami pre hráčov. Na tie ide približne 10 percent, čo sa zdá mnohým málo.

Na opačnej strane názorovej barikády stáli napr. Španiel Rafael Nadal, Švajčiar Stan Wawrinka alebo Austrálčan Nick Kyrgios. „Verím v dlhodobé projekty. Nie som priaznivec častých zmien. Myslím, že je veľa vecí, na ktorých sa musí pracovať. Treba podpísať novú zmluvu na Turnaj majstrov, máme tu ATP Cup. Verím, že Chris odvádza dobrú prácu. Je to fajn chlapík, ktorý spravil pre tenis veľa dobrého. Bolo by fajn, keby zostal vo funkcii dlhšie,“ bránil ho Nadal.

„Nový prezident bude potrebovať čas, kým všetko pochopí a zostaví si svoj tím. Mám preto pocit, že zmena pozastaví proces zlepšovania nášho športu,“ dodal aktuálne druhý muž svetového rebríčka, ktorý napokon diplomatickú vojnu s Djokovičom prehral.

„Bolo pre mňa veľkou cťou, že som mohol od roku 2014 pracovať ako prezident a výkonný riaditeľ ATP. Som hrdý na to, čo sme za ten čas dosiahli. Do konca sezóne budem ďalej pracovať na svojej pozícii. Do budúcna prajem celej asociácii len úspechy,“ skonštatoval Kermode.

Najvýznamnejšie projekty Kermodovho funkčného obdobia sú vznik ATP Cupu, ktorý čaká premiéra v januári 2020 a podujatie Next Gen ATP Finals. Milánsky výberový šampionát pre osem najlepších hráčov do 21 rokov má za sebou prvé dva ročníky a slúži aj ako priestor na testovanie potenciálnych zmien, ako sú kratšie sety, gemy bez výhod alebo „no let“ pravidlo pri podaní.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Pennettová o Fogninim: „Fabio je doma veľmi pokojný“

RÍM – Flavia Pennettová a Fabio Fognini sú jedným z najslávnejších tenisových párov súčasnosti. Sympatická Talianka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 − 4 =