sobota , september 21 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kližan končí v Madride na rakete turnajovej deviatky v maratónskom zápase
Foto: TASR

Kližan končí v Madride na rakete turnajovej deviatky v maratónskom zápase

MADRID – Úspešný kvalifikant Martin Kližan prehral v 1. kole turnaja ATP Masters 1000 v Madride (7 279 270 EUR, antuka vonku) s deviatym nasadeným Marinom Čiličom z Chorvátska po tuhom boji 4:6, 6:2, 6:7(0).

V úvode si obaja hráči držali svoje servisy, menej starostí mal Chorvát. Lepšie čítal Kližanove podania a Martin musel byť neustále v strehu. Situácia sa otočila v  piatom a šiestom geme, no napriek šiestim zhodám si Kližan brejkbal nevypracoval. Následne o servis prišiel, Čilič využil tretiu šancu na brejk. Náskok si udržal a celý set vyhral 6:4.

Slovák sa dopúšťal chýb aj v úvode druhého setu a svoj servis si prehral čistou hrou. Ani na príjme nebol úspešný. Chyby sa začali kopiť aj na strane Čiliča a prišiel ribrejk. Petržalčan začal hrať trpezlivejšie. Výsledkom bolo celkovo 6 gemov za sebou. Prvý setbal využil vďaka 14. nevynútenej chybe súpera.

V záverečnom sete bol Kližan na kurte pohyblivejší aj istejší v medzihre. Čiliča držala nad vodou hra na servise, v „maratónskom“ 12. geme utiekol zo štyroch mečbalov a víťazovi musela rozhodnúť skrátená hra. Chorvát začal efektným riternom a ujal sa vedenia. Martinovi svojou agresívnou hrou nedovolil ani jediný bod a vyhral ju na 0.

Zaujalo nás:

  • Čilič spravil 6 dvojchýb
  • získal 75 % bodov po 1. podaní
  • Kližan mal vyššiu úspešnosť zapojenia 1. servisu – 72 %
  • vzájomná bilancia tenistov je 0:4

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Kužmová nasadenou jednotkou na WTA turnaji v Taškente

TAŠKENT – Viktória Kužmová bude na turnaji WTA International v Taškente (250 000 USD, tvrdý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + sixteen =