pondelok , september 16 2019
Tenisový Svet / Správy / Kližan na ATP turnaji vo Winston-Saleme s prehrou v 1. kole
Foto: TASR

Kližan na ATP turnaji vo Winston-Saleme s prehrou v 1. kole

WINSTON-SALEM – Martin Kližan prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v americkom Winston-Saleme (807 201 USD, tvrdý povrch vonku) s Rumunom Mariusom Copilom 4:6, 6:3, 3:6.

V úvodnom sete boli gemy veľmi vyrovnané, k prvému brejkbalu sa prebojoval Kližan v hre číslo tri. Svoju šancu nepremenil a v ďalšom servisgeme nášho reprezentanta sa potvrdilo známe „nedáš-dostaneš“, keď Rumun svoju jedinú možnosť pretavil do zisku gemu. Do konca úvodného dejstva už tenisti kontrolovali svoje podania, Copil ho ukončil ziskom desiateho gemu čistou hrou.

Druhý set začal na podaní Martin. Napriek náročnejším gemom pri jeho servise si dal pozor, aby súpera nepúšťal do šancí. V šiestom geme na príjme získal od stavu 30:30 dve lopty za sebou, a tým pádom brejk. V deviatej hre mohol o náskok prísť – rumunský tenista ale nepremenil dve brejkové príležitosti. Kližan gem ukončil premenením druhého setbalu.

Pre finálne dejstvo bola kľúčová tretia hra – Slovák viedol na príjme 15:40, ďalšiu dvojicu brejkbalov si vybojoval po zhode, no nezúročil to. Rodák z Aradu sa definitívne „odtrhol“ v šiestom geme, keď premenil brejkbal na 4:2. „Kližo“ sa ešte pokúsil o zvrat – v záverečnej hre zápasu odvrátil dva mečbaly súpera, na tretiu možnosť po zhode už však bol prikrátky.

Zaujalo nás:

  • Martin mal 51 % úspešnosť zapojenia prvého podania
  • pomer es 6:21 v jeho neprospech
  • vzájomná bilancia je vyrovnaná 2:2

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Martin v Bielle turnajovou trojkou, Klein zabojuje v Glasgowe

BIELLA/GLASGOW – Počas budúceho týždňa budeme slovenských tenistov sledovať aj na ďalších challengerových turnajoch. Vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 20 =