utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kližan odštartoval daviscupovú baráž proti Bielorusku hladkým víťazstvom
Foto: TASR

Kližan odštartoval daviscupovú baráž proti Bielorusku hladkým víťazstvom

BRATISLAVA – Slovensko vyhráva v baráži o svetovú skupinu Davisovho pohára na antuke pod strechou bratislavského NTC nad Bieloruskom 1:0. Náš líder Martin Kližan zdolal dvojku hostí Alexandra Zgirovského 6:1, 6:4.

Bieloruský junior sa v úvode snažil hrať agresívne. Martinovi sympaticky vzdoroval, no náš líder vybojoval v dlhom geme brejk na 3:1, čo v rámci prvého setu rozhodlo. V ďalšom priebehu sa už obrovský výkonnostný rozdiel naplno prejavoval – 6:1.

Druhé dejstvo otvoril „Kližo“ brejkom, ktorý potvrdil napriek manku 0:40. Najvýraznejším rozdielovým úderom bol jeho forhend. Bielorus sa vzchopil za stavu 0:4, 15:40. Ťažil z Bratislavčanovej straty koncentrácie, znížil na 3:4, ale záver si slovenský favorit postrážil. Proti čoraz lepšie hrajúcemu súperovi premenil priamym bodom z podania prvý mečbal na 6:4.

Zaujalo nás:

  • na víťazné údery dominoval Kližan 19:15
  • spravil iba 8 nevynútených chýb, súper 11
  • vyhral 10. z posledných 11 daviscupových dvojhier

„Bol to náročný zápas, najmä v druhom sete. V prvom som hral oveľa lepšie. On v druhom už veľa riskoval. Raz ma brejkol. Bol to napínavý set. Ale vedieme 1:0 a oni sú teraz pod väčším tlakom. Mal som to ale stále len vo svojich rukách. Splnil som to, čo som si prial. On nemal čo stratiť, snažil sa hrať agresívne a dosť mu to padalo. Podstatné je, že vedieme 1:0,“ povedal Kližan v prvej reakcii pre RTVS ešte priamo na kurte.

O pár minút nastúpia na druhú dvojhru naša dvojka Norbert Gombos a bieloruská jednotka Jegor Gerasimov.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer vykročil za 10. titulom z Halle odplatou za US Open

HALLE – Najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP 500 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen + ten =