streda , apríl 25 2018
Tenisový Svet / Správy / Kližan po bláznivom zápase do 2. kola Roland Garros
Foto: TASR

Kližan po bláznivom zápase do 2. kola Roland Garros

PARÍŽ – Martin Kližan zdolal v 1. kole grandslamového Roland Garros francúzsku voľnú kartu Laurenta Lokoliho po obrovskom boji v piatich setoch 7:6(4), 6:3, 4:6, 0:6, 6:4.

Prvý set mal poriadne divoký priebeh. Náš tenista začal dvomi čistými hrami, o pár minút však nepremenil 3 brejkbaly na 4:1 a Francúz otočil na 5:3 vo svoj prospech. V koncovke sa Martin zmobilizoval. Manko zmazal, v 12. hre odolal dvojici setbalov a v tajbrejku uspel po výsledku 7:4. V druhom sete bol Bratislavčan stopercentný pri vlastnom podaní. Servis súpera prelomil v 6. geme. V treťom sete sa hralo do stavu 4:4 bez brejku. Následne zobral dianie na kurte do vlastných rúk domáci mladík, ktorý získal 8 gemov za sebou a poslal zápas do piateho dejstva. „Kližo“ pôsobil v týchto fázach znechuteným až odovzdaným dojmom. Z letargie sa včas prebral. V rozhodujúcom sete otočil z 0:1 na 3:1 a náskok si so šťastím udržal. Korzický rodák pri tom znížil z 2:5 na 4:5 a mal aj brejkbal na vyrovnanie skóre.

Zaujalo nás:

  • Lokoli odmietol po zápase podať Kližanovi ruku
  • nastrieľal 19 es
  • celkovo vyhral o 9 výmen viac
  • Kližan ukončil sériu piatich prehratých „päťseťákov“ na Grand Slamoch

V 2. kole narazí slovenská jednotka buď na jednotku svetovú – Brita Andyho Murrayho alebo na Rusa Andreja Kuznecova.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Šťastná zhoda okolností – Kovalík v Barcelone ako „lucky loser“ priamo v 2. kole

BARCELONA – Jozef Kovalík sa dostal ako „lucky loser“ do hlavnej súťaže turnaja kategórie ATP 500 …

4 komentáre

  1. Vraj sa tam Kližo s Lokolim skoro pobili, rozhodca musel zasahovať, tak preto mu Francúz na konci odmietol podať ruku 😀 Kližo je expert na takéto vložky… Ak by si išiel len ten svoj tenis, tak by už bol dávno v TOP 10.

    • nesúhlasím. Musí pridať niečo navyše. Ak by odišli všetci z top 20, tak by mohol poskočiť. Veď je v rebríčku na 50. mieste!! Keď sa mu chce, hrá, ak nie, nehrá. Jeho správanie je pod úroveň športovca.

      Byť na mieste súpera, tiež by som nepodala. Však sa mu predtým Kližan posmieval a plesal pri jeho dvojchybe. On si myslí, že všetci budú tolerovať jeho excesy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + nineteen =