piatok , november 24 2017
Tenisový Svet / Správy / Kližan po bláznivom zápase do 2. kola Roland Garros

Kližan po bláznivom zápase do 2. kola Roland Garros

PARÍŽ – Martin Kližan zdolal v 1. kole grandslamového Roland Garros francúzsku voľnú kartu Laurenta Lokoliho po obrovskom boji v piatich setoch 7:6(4), 6:3, 4:6, 0:6, 6:4.

Prvý set mal poriadne divoký priebeh. Náš tenista začal dvomi čistými hrami, o pár minút však nepremenil 3 brejkbaly na 4:1 a Francúz otočil na 5:3 vo svoj prospech. V koncovke sa Martin zmobilizoval. Manko zmazal, v 12. hre odolal dvojici setbalov a v tajbrejku uspel po výsledku 7:4. V druhom sete bol Bratislavčan stopercentný pri vlastnom podaní. Servis súpera prelomil v 6. geme. V treťom sete sa hralo do stavu 4:4 bez brejku. Následne zobral dianie na kurte do vlastných rúk domáci mladík, ktorý získal 8 gemov za sebou a poslal zápas do piateho dejstva. „Kližo“ pôsobil v týchto fázach znechuteným až odovzdaným dojmom. Z letargie sa včas prebral. V rozhodujúcom sete otočil z 0:1 na 3:1 a náskok si so šťastím udržal. Korzický rodák pri tom znížil z 2:5 na 4:5 a mal aj brejkbal na vyrovnanie skóre.

Zaujalo nás:

• Lokoli odmietol po zápase podať Kližanovi ruku
  • nastrieľal 19 es
  • celkovo vyhral o 9 výmen viac
  • Kližan ukončil sériu piatich prehratých „päťseťákov“ na Grand Slamoch

V 2. kole narazí slovenská jednotka buď na jednotku svetovú – Brita Andyho Murrayho alebo na Rusa Andreja Kuznecova.

O nás Michal Pokrivka

Goffin priblížil Belgicko k daviscupovému snu

LILLE – Vo finále Davisovho pohára vedie Belgicko nad Francúzskom 1:0. David Goffin zdolal Lucasa Pouilleho …