utorok , september 17 2019
Tenisový Svet / Správy / Slováci otočili štvorhru proti Kanade – Kližan môže v dueli jednotiek rozhodnúť
foto: TASR

Slováci otočili štvorhru proti Kanade – Kližan môže v dueli jednotiek rozhodnúť

BRATISLAVA – Vo štvorhre kvalifikácie Davisovho pohára medzi Slovenskom a Kanadou zdolal slovenský pár Martin Kližan a Filip Polášek kanadský tandem Denis Šapovalov a Félix Auger-Aliassime po setoch 3:6, 7:5, 6:3. Stav stretnutia je tak 2:1 pre Slovensko. 

Slováci prišli o servis hneď v úvode, keď Kanaďania brejkli Martina Kližana na 2:0. O chvíľu neskôr mali naši tenisti šancu na návrat,na riterne Šapovalovho servisu viedli 40:15, ale servujúci tím nakoniec podanie obhájil. Žiadna iná šanca pre dvojicu Kližan a Polášek už na príjme neprišla. Práve Denis Šapovalov tak doviedol pri podaní Kanadu do vedenia 1:0 na sety.

Šancu na podobný vstup do druhého dejstva, ako v prvom predviedli Kanaďania, mali Slováci pri servise Šapovalova. Zo stavu 15:40 sa dostali na zhodu, brejkbal však nepridali. Na podaní Aliassimeho v dvanástej hre sa však dostali Slováci k setbalu. Ten zužitkovali a pomerom 7:5 vynútili si rozhodujúce dejstvo.

V ňom začali lepšie Kližan a Polášek. Vo štvrtej hre opäť využili menšie skúsenosti servujúceho Augera-Aliassimeho a šli do vedenia 3:1. Pri podaní Šapovalova mohli neskôr navýšiť naši už na 5:1, viedli 40:15, potom však pri druhej zhode po aute za základnú čiaru dovolili hosťujúcemu páru znížiť. Stav tak bol 4:2. Filip Polášek potom poslal Slovensko čistou hrou už do vedenia 5:2. Rovnako odpovedal Aliassime. Kližan potom servisom potvrdil úlohu tímovej jednotky. Kanadu prakticky nepustil skvelými servismi do hry a Slováci tak vyhrali.

  • Kanaďania sa dopustili piatich dvojchýb
  • Slováci trafili prvý servis v 80 % výmen
  • získali po ňom 83 % bodov


Na ďalší zápas, ktorý môže byť rozhodujúci, nastúpia od 13:30 tímové jednotky Martin Kližan a Denis Šapovalov.

Prečítajte si aj o včerajších stretnutiach:

 

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Kližan finále neobháji, na ATP turnaji v Petrohrade skončil v 1. kole

PETROHRAD – Martin Kližan končí už v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v ruskom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven + 13 =