nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Správy / Kližan s Kovalíkom v Kitzbüheli na úvod s priaznivým žrebom
Foto: TASR

Kližan s Kovalíkom v Kitzbüheli na úvod s priaznivým žrebom

KITZBÜHEL – Martin Kližan a Jozef Kovalík sa predstavia v hlavnej súťaži turnaja ATP 250 v Kitzbüheli (586 140 EUR, antuka vonku). Dnes spoznali žreb. 

Obhajca titulu Martin Kližan začne proti jednému z kvalifikantov. Ak zvládne úvodnú prekážku, v druhom kole sa stretne s ôsmym nasadeným Pablom Carreňom Bustom alebo talentovaným Casperom Ruudom. Vo štvrťfinále by podľa papierových predpokladov mohol čeliť turnajovej štvorke Pablovi Cuevasovi

Meno súpera nepozná ani Jozef Kovalík, bude ním tiež jeden z kvalifikantov. V prípade úspechu by sa v druhom kole s určitosťou nevyhol turnajovej trojke Fernandovi Verdascovi.

Úlohu najvyššie nasadeného hráča bude plniť domáci hráč Dominic Thiem. Kompletný žreb hlavnej súťaže si môžete pozrieť tu. 

Slovensko bude mať bohaté zastúpenie aj vo štvorhre. Igor Zelenay spojí sily so svojím tradičným partnerom Denisom Molčanovom, Filip Polášek s Philippom Oswaldom budú plniť úlohu druhých nasadených. Štvorhru si zahrá aj Martin Kližan po boku chorvátskeho veterána Nenada Zimjoniča. Celý žreb nájdete tu. 

O nás Dominika Mikušiaková

Môže Vás zaujímať

Martin v Bielle turnajovou trojkou, Klein zabojuje v Glasgowe

BIELLA/GLASGOW – Počas budúceho týždňa budeme slovenských tenistov sledovať aj na ďalších challengerových turnajoch. Vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight − one =