sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kližan s Poláškom zdolali Bielorusov a Slovensko tak vedie 2:1
foto: TASR

Kližan s Poláškom zdolali Bielorusov a Slovensko tak vedie 2:1

BRATISLAVA – Slovenský pár Martin Kližan a Filip Polášek zdolali bieloruský tandem Max Mirnyj/Andrej Vasilevskij v baráži o svetovú skupinu Davisovho pohára (antuka v hale) po setoch 6:7(5), 6:4, 6:3 . Slovensko tak vedie v stretnutí 2:1 na zápasy.

V prvom sete predvádzali oba tímy kvalitné výkony na servise. Za stavu 6:5 mali Bielorusi na riterne setbal, ale nezužitkovali ho. Vyústenie tak priniesol tajbrejk. Ten bol vyrovnaný, v koncovke sa Mirnyj s Vasilevským dostali do vedenia 6:4 a premenili druhý setbal.

V druhom dejstve prišli Slováci o servis už v prvej hre pri podaní Filipa Poláška. Bielorusi vzápätí brejk potvrdili. Slováci znížili servisom a následne pri podaní Vasilevského vyrovnali na 2:2. Od tohto momentu oba tímy boli na podaní stabilné a ani raz neprehrali viac ako jeden fiftín. Za stavu 5:4 pre slovenský tandem servoval Mirnyj a Kližan s Poláškom sa dostali do vedenia 40:15 a premenili hneď prvý setbal, čím si vynútili rozhodujúci set.

Tretie dejstvo bolo mimoriadne vyrovnané a ani na jednej strane neprichádzali brejky. Za stavu 4:3 sa Slováci dostali na riterne do vedenia 40:15. Dva brejkbaly Bielorusi zmazali, potom sa však Kližan s Poláškom dostali ešte k jednej šanci a tú už premenili a šli servovať na víťazstvo. Zvládli to a premenili prvý mečbal, čím poslali Slovensko do vedenia 2:1 na zápasy.

Zaujalo nás:

  • Slováci prišli iba raz v zápase o podanie
  • po prvom servise získali Kližan a Polášek až 80 % výmen
  • Polášek sa predstavil v Davis Cupe po prvý raz od roku 2013

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Cibulková v Stuttgarte s voľnou kartou

STUTTGART – Dominika Cibulková získala na WTA turnaji v Stuttgarte (886 077  USD, antuka v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 − 1 =