piatok , október 19 2018
Tenisový Svet / Správy / Kližan si v Barcelone zahrá v hlavnej súťaži

Kližan si v Barcelone zahrá v hlavnej súťaži

BARCELONA – Martin Kližan postúpil do hlavnej súťaže turnaja ATP 500 v Barcelone (2 510 900 EUR, antuka vonku). V dnešnom finále kvalifikácie zdolal Ernesta Escobeda z USA po setoch 6:4, 6:2.

Úvod zápasu sa niesol v znamení kvalitného servisu na oboch stranách. Za stavu 4:4 zacítil Kližan šancu, a hoci potreboval až 4 brejkbaly, nakoniec sa mu podarilo podanie súpera prelomiť. Prvý set získal v pomere 6:4.

Druhé dejstvo bolo od začiatku v réžii slovenského tenistu. V prvom geme síce možnosťou na brejk opovrhol, no v nasledujúcej hre na príjme už nezaváhal. V priebehu setu si pripísal na konto ešte jeden brejk. Po premenení celkovo štvrtého mečbalu sa mohol tešiť z postupu do hlavnej súťaže prestížneho turnaja.