streda , december 19 2018
Tenisový Svet / Správy / Kližan v obľúbenom Hamburgu bez hlavnej súťaže

Kližan v obľúbenom Hamburgu bez hlavnej súťaže

HAMBURG – Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v  v 1. kole kvalifikácie turnaja kategórie ATP 500 v Hamburgu (1 619 935, antuka vonku).

Nasadená päťka (127. v poradí ATP) v ňom podľahla rakúskemu veteránovi Jürgenovi Melzerovi (600. v poradí ATP) 3:6, 4:6. Kližan je víťazom tohto podujatia zo sezóny 2016, v boji o titul vtedy prekonal Uruguajčana Cuevasa. V Nemecku je v hre ešte Jozef Kovalík, ktorý sa dnes suverénne prebojoval do finále dvojkolovej kvalifikácie.

V úvodnom sete duelu sa zrodil jediný brejk. Melzer sa po ňom odpútal na 3:1 a situáciu v zvyšku dejstva už skúsene kontroloval. Druhý set sa pre Kližana vyvíjal sľubne. Viedol 2:1 s trojicou brejkbalov na príjme, šance ale zostali nevyužité. Naopak, Melzer tú svoju pri skóre 2:2 využil. V koncovke si Rakúšan mierne zavaril. Za stavu 5:4 viedol pri vlastnom podaní už 40:0, výhru ale musel hájiť až cez ďalšie dva odvrátené brejkbaly slovenského hráča.

Zaujalo nás:

• zverenec Dominika Hrbatého nevyužil ani jeden z piatich brejkbalov
  • Rakúšan vedie po dnešku vo vzájomnej bilancii 2:1

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Slováci v akcii, streda 19. december

V stredajších programoch jednotlivých turnajov figurujú dve slovenské želiezka – Tereza Mihalíková a Ronald Gabaš. ITF …