pondelok , august 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Koľko si účtujú Federer, Nadal, Djokovič za štart na menších turnajoch?
Foto: TASR

Koľko si účtujú Federer, Nadal, Djokovič za štart na menších turnajoch?

MONTPELLIER – Švajčiar Roger Federer, Španiel Rafael Nadal a Srb Novak Djokovič sú už niekoľko rokov najväčšie osobnosti tenisu. Je známe, že za štarty na turnajoch ATP 250 a ATP 500 si od organizátorov pýtajú štartovné.

O konkrétnych číslach sa nahlas nikdy príliš nehovorilo. S odhalením prišli pred pár dňami počas turnaja v Montpellieri francúzski experti Eurosportu Arnaud di Pasquale a Benoit Maylin. Roger Federer je podľa nich najdrahší. Jeho účasť na podujatí kategórie ATP 250, ATP 500 alebo exhibícii stojí jeden milión eur.

Rafael Nadal a Novak Djokovič sú na tom približne rovnako, no za „Fedexom“ zaostávajú. „Nadal a Djokovič stoja okolo 800-tisíc eur. Sú lacnejší, pretože nezaplnia štadión. Federer áno, nech hrá hocikde. Keď príde Federer, lístky sa vypredajú,“ cituje di Pasqualeho s Maylinom portál tennisworldusa.org.

Ako ďalej francúzski odborníci uviedli, existujú aj niektoré výnimky. Vlani v Rotterdame švajčiarsky fenomén žiadne štartovné nedostal. Hrať v Holandsku sa totiž rozhodol na poslednú chvíľu. Jeho motiváciou bolo stať sa znova svetovou jednotkou a v turnajovom rozpočte už neboli voľné financie.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Fantázia v Cincinnati – Polášek získal najcennejší titul kariéry

CINCINNATI – Filip Polášek s Ivanom Dodigom zdolali  vo finále turnaja ATP Masters 1000 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 1 =