štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Komentár TS: Kyrgiosov trest je adekvátny – nerobme z neho zločinca
Foto: TASR

Komentár TS: Kyrgiosov trest je adekvátny – nerobme z neho zločinca

Ak sa obzrieme za minulotýždňovým turnajom v Ríme, väčšmi ako Nadalov prvý sezónny titul rezonuje výstup, ktorý predviedol Nick Kyrgios.

Áno, Austrálčan predviedol niečo, čo prekročilo mnohé hranice. Áno, zaslúžil si trest. Päťdesiattri tisíc eur je suma, ktorú väčšina z nás nezarobí ani za rok. Odpočet bodov je priam bezprecedentným krokom. Takže trest bol radikálny a tiež adekvátny. Čo si však rodák z Canberry nezaslúži, je opovrhnutie a extrémna kritika, ktorá z neho robí pomaly zločinca.

Nech to znie ako klišé, ale on má na to vyhrávať Grand Slamy a je jedným z mála hráčov, ktorí dokážu vypredať aj kurt č. 4. A to nielen preto, že od neho očakávame niečo, čo potom skritizujeme. Aj, a to najmä, preto, že hrá tenis, ktorý ľudí baví a zabáva.

Nick Kyrgios – najlepšie údery:

Prečo si nezaslúži suspendáciu? Predovšetkým preto, že nespravil nič zákerné či ľudsky zlé. Vo svojom amoku rozbil raketu, kopol do fľaše a hodil stoličku. Ale, na čo sa zabúda, na konci podal ruku empajrovému rozhodcovi i nórskemu súperovi Casperovi Ruudovi. Zachoval sa teda v rámci okolností férovo, či sa to niekomu páči alebo nie.

Rímsky skrat:

Dnešná doba „praje“ sociálnym sieťam. Aj drobný výstrelok sa stáva virálnym videom. Američan John McEnroe je dnes uznávaná tenisová osobnosť. Samozrejme, zaslúži si to za svoje výsledky, ale správaním nebol lepší ako Nick. Bol možno horší. Po nadávku adresovanú rozhodcovi nechodil ďaleko, ťažil však z toho, že mnohé jeho excesy neboli zaznamenané. Tie, ktoré boli, stačia na ilustráciu jeho povahy.

John McEnroe – slávne excesy:

John McEnroe zrejme nie je zlý človek, len impulzívny, keď sa o niečo hrá. Koniec-koncov, dlhodobo je to on, kto nemá problém obhajovať Nicka Kyrgiosa a neraz už povedal, že by ho rád trénoval. Paralela medzi nimi je viac ako evidentná.

Záver? Trestať treba, ale nehrajme sa za každú cenu na pohoršených. Tenis mal vždy svojich „zlých chlapcov“ a tých sledujú všetci. Nick Kyrgios prináša na okruh skvelý tenis aj úprimnosť. Mnohí iní (a to nesúhlasím s tým, že ju reprezentuje Djokovič, ako to tvrdí austrálsky búrlivák) podliehajú konformite.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič priblížil svoj vzťah s Federerom

NEW YORK – Srb Novak Djokovič a Švajčiar Roger Federer sú veľké legendy a dlhoroční rivali. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 3 =