utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Koniec kariéry? Radwaňská sa definitívne rozhodne do konca roka
Foto: TASR

Koniec kariéry? Radwaňská sa definitívne rozhodne do konca roka

Poľka Agnieszka Radwaňská sa posledné dve sezóny trápila výsledkovo i zdravotne. Pripúšťa preto, že sa v roku 2019 už na kurtoch neobjaví.

Dvadsaťdeväťorčnú poľskú tenistku momentálne trápi zranenie ľavého chodidla. Sezónu 2018 preto ukončila už v septembri po turnaji v juhokórejskom Soule. „Je to neoperovateľné. Žiadny chirurgický zákrok by nepomohol. Či mám vysoké podpätky alebo tenisky, bolí ma to rovnako. Jednoducho povedané, moja ľavá noha je taká zničená, že už nefunguje,“ posťažovala sa bývalá svetová dvojka, ktorej dnes patrí v renkingu až 75. miesto.

„Stále mi to opúcha a zapaľuje sa. Dokonca sa uprostred noci budím na kŕče. Nepomáhajú ani injekcie, či už plazmové alebo kortizolové,“ pokračovala rodáčka z Krakova, ktorá sa v najbližších týždňoch rozhodne, či sa pokúsi pokračovať v kariére alebo dá tenisu zbohom.

„Momentálnym plánom do budúcna je množstvo rehabilitácie, zdravotnej starostlivosti a úsilie dostať sa do stopercentnej formy. Nasledujúce týždne ukážu, kedy sa budem môcť vrátiť na kurt a či sa vôbec budem môcť vrátiť. Ešte som sa neprihlásila na žiadny turnaj v sezóne 2019,“ dodala finalistka Wimbledonu 2012.

„V tejto chvíli neviem povedať, či bude pokračovať v kariére od začiatku novej sezóny alebo napríklad od Wimbledonu. Možností je veľa,“ pridal sa Radwaňskej kouč Tomasz Wiktorovski.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“

BUKUREŠŤ – Bývalý rumunský tenista Ion Tiriac sa minulý týždeň vrátil k finále ženskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen − five =