streda , december 19 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Koniec vyše 100-ročnej tradície? Nadal žiada viac Grand Slamov
Foto: TASR

Koniec vyše 100-ročnej tradície? Nadal žiada viac Grand Slamov

Španiel Rafael Nadal nemá problém vyjadriť názory, ktoré väčšine nie sú po vôli. V júli kritizoval rovnaké odmeny pre obe pohlavia, teraz si opäť zobral na mušku Turnaj majstrov a dokonca aj zaužívaný model štyroch Grand Slamov.

Ak niečo v zbierke úspechov Rafaela Nadala chýba, je to titul z Turnaja majstrov. Po roku opäť vyjadril nespokojnosť s tým, že sa hrá stále na harde v hale. „Nemám nič proti hale. Radšej však hrám vonku na slnku. To je ale len môj osobný pocit. Reálny problém je, že máme len štyri Grand Slamy a preto je Turnaj majstrov každý rok vnútri. Potrebujeme vytvoriť viac Grand Slamov,“ myslí si rodák z Malorky.

„Nie je dobré, že sa hrá stále na rovnakom povrchu. V poriadku, hrajme ďalej v hale, ale meňme povrchy. Raz sa môže hrať na antuke, druhýkrát na tráve, potom na harde. Bohužiaľ, mne sa nikdy v kariére nepodarilo hrať Turnaj majstrov v iných podmienkach. V minulosti sa však hralo v Houstone vonku alebo aj na antuke,“ zaspomínal si na časy, keď by boli jeho šance na celkový triumf podstatne väčšie.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nečakaná kritika – Kuznecovová zhodnotila Nadalov forhend

Ruska Svetlana Kuznecovová nemá problém otvorene vyjadriť svoj názor, čo najnovšie potvrdila v rozhovore pre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − seven =