sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Koniec zdĺhavého vyšetrovania – dvaja Taliani s exemplárnymi trestmi
Foto: TASR

Koniec zdĺhavého vyšetrovania – dvaja Taliani s exemplárnymi trestmi

LONDÝN – Talianski tenisti Daniele Bracciali a Potito Starace dostali mimoriadne tvrdé tresty za ovplyvňovanie zápasov v súvislosti so stávkovaním.

Bracciali dostal doživotný dištanc, Starace je suspendovaný na 10 rokov. Za vinných ich v stredu uznal nezávislý antikorupčný vyšetrovateľ na základe podkladov Jednotky pre tenisovú integritu (TIU). Oboch pritom v januári oslobodil na národnej úrovni súd v Cremone.

Bracciali musí okrem trestu zákazu činnosti zaplatiť pokutu 250 000 amerických dolárov. Štyridsaťročný rodák z Arezza ovplyvňoval na základe verdiktu vyšetrovateľa Richarda McLarena zápasy na turnaji ATP 500 v Barcelone v apríli 2011. Aktuálne je na 95. mieste rebríčka ATP vo štvorhre, najvyššie v kariére bol v júni 2012 na 21. pozícii. Tento rok sa vracal po trojročnej pauze a dokonca vyhral po boku krajana Mattea Berrettiniho ATP turnaj v Gstaade.

Starace okrem 10-ročného trestu dostal aj pokutu 100 000 amerických dolárov. Tridsaťsedemročný tenista, ktorý už ukončil kariéru, porušil pravidlá rovnako ako Bracciali na turnaji v Barcelone pred viac ako siedmimi rokmi. Na základe verdiktu sa najbližších desať rokov nemôže zúčastniť na žiadnom oficiálnom tenisovom podujatí. Starace dosiahol najlepšie umiestnenie v singli v októbri 2007, keď bol na 27. priečke. Vo štvorhre sa v júni 2012 dostal na 40. miesto.

Obaja si na Roland Garros 2012 zahrali spoločné deblové semifinále. Bok po boku získali na hlavnom okruhu dva tituly.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič po prehre v Monte Carle: „Hlavným cieľom je Roland Garros“

MONTE CARLO – Novak Djokovič dnes podľahol vo štvrťfinále turnaja ATP Masters 1000 v Monte …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 − three =