štvrtok , november 15 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kontová siahla po bývalom koučovi Šarapovovej a Azarenkovej
Foto: TASR

Kontová siahla po bývalom koučovi Šarapovovej a Azarenkovej

LONDÝN – Britka Johanna Kontová si už našla nového trénera. V roku 2018 jej bude pomáhať Američan Michael Joyce, bývalý tenista a ostrieľaný kouč.

Trénerské rošády

Britská jednotka má za sebou sezónu vzostupov i pádov. Triumfovala v Sydney a Miami, postúpila do semifinále Wimbledonu, no po londýnskom úspechu prehrala 6 z 8 zápasov a ušli jej MS WTA Tour v Singapure. Navyše utrpela zranenie chodidla, pre ktoré vynechala aj WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji. Aby toho nebolo málo, v polovici októbra sa zároveň rozišla so svojím belgickým trénerom Wimom Fissetteom.

Ten už medzičasom zamieril do tábora Nemky Angelique Kerberovej. S rošádami akoby sa roztrhlo vrece. Joyce len pred 10 dňami ukončil spoluprácu s Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou, ktorá má stále problémy s bývalým partnerom a bojuje o syna. Bez práce však dlho nezostal. „S radosťou potvrdzujem, že sa v roku 2018 pripojí k môjmu tímu Michael Joyce,“ informovala Kontová.

Vidina ďalšieho napredovania

Hoci sa Britka tento rok vyšplhala v rebríčku WTA na skvelé 4. miesto, cíti, že má na viac. „Michael je skvelý tréner s rozsiahlym trénerským ‚rodokmeňom‘. Skutočne som nadšená, že s ním spolupracujem. Rok 2017 bol úžasný, ale cítim, že veľa vecí ešte môže prísť,“ verí aktuálna svetová deviatka.

„Prvý spoločný turnaj nás čaká v Brisbane. Plánujeme, že so mnou bude cestovať ako tréner na plný úväzok počas celej nasledujúcej sezóny,“ dodala pre oficiálnu stránku WTA.

Michael Joyce sa preslávil predovšetkým ako tréner Marie Šarapovovej. Ruske pomáhal v rokoch 2004 – 2011, priviedol ju na 1. miesto rebríčka WTA a k titulom z US Open 2006 a Australian Open 2008.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer presvedčivo zdolal na Turnaji majstrov Andersona, postupujú obaja

LONDÝN – Roger Federer zdolal v záverečnom zápase skupiny Lleytona Hewitta na Turnaji majstrov v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 4 =