nedeľa , január 20 2019
Tenisový Svet / Správy / Kovalík postúpil v Santiagu po obrovskom boji do semifinále
Foto: TASR

Kovalík postúpil v Santiagu po obrovskom boji do semifinále

SANTIAGO – Jozef Kovalík zdolal vo štvrťfinále challengeru v Santiagu (50 000 USD, antuka vonku) Thomaza Bellucciho za 3 hodiny a 21 minút 6:7(6), 7:6(4), 6:3.

Na začiatku zápasu mali obaja tenisti problémy pri vlastnom podaní. Za stavu 1:1 si Kovalík pripísal brejk, no hneď vzápätí o svoj náskok prišiel. Rodák z Bratislavy mal v ďalšom priebehu setu ešte dve možnosti na prelomenie podania Bellucciho, nevyužil však ani jednu. Keďže na vlastnom servise nezaváhal, nasledoval tajbrejk. V ňom mal pevnejšie nervy 30-ročný Brazílčan, skrátenú hru vyhral 8:6.

V druhom sete sa to príležitosťami na brejk len tak hemžilo. Tak ako v prvom sete, aj v úvode toho druhého sa Kovalík ujal vedenia o brejk. Aj v tomto prípade oň však okamžite prišiel. To isté sa zopakovalo v opačnom garde za stavu 3:3. Za stavu 4:4 ukázal slovenský tenista pevné nervy, keď otočil pri vlastnom servise stav 15:40. V ďalšom geme sa mu naskytla obrovská príležitosť v podobe troch setbalov za sebou. Bellucci všetky tri možnosti zmaril. Kovalíka to však nerozhodilo a v ďalšom tajbrejku dominoval v pomere 7:4.

V záverečnom dejstve bola už na hráčoch jasne badateľná únava. Definitívny zlom v zápase prišiel v povestnom siedmom geme, keď si Kovalík pripísal na konto rozhodujúci brejk. Tentokrát si však náskok postrážil. Zápas ukončil čistou hrou na príjme a môže sa tak tešiť na semifinále.

Zaujalo nás: 

  • Kovalík odohral štvrtý z posledných piatich zápasov proti ľavákovi
  • v prvom ste získali obaja hráči viac loptičiek po svojom druhom servise než po prvom
  • Kovalík ponúkol v prvom a treťom sete súperovi dokopy tri brejkbaly, pričom v druhom sete ich bolo desať

O nás Milan Špak

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, nedeľa 20. január

Dianie na Australian Open graduje, zo slovenského pohľadu bude v nedeľu pútať pozornosť Filip Polášek. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 + 19 =