nedeľa , september 23 2018
Tenisový Svet / Správy / Kovalík postúpil v Santiagu do 2. kola

Kovalík postúpil v Santiagu do 2. kola

SANTIAGO – Jozef Kovalík porazil v 1. kole challengerového turnaja v Santiagu (50 000 USD, antuka vonku) Alessandra Giannessiho 6:3, 2:6, 6:2.

Kovalík vstúpil do zápasu s cieľom odplatiť súperovi štvrťfinálovú porážku z Punty del Este spred piatich dní. Od začiatku bol aktívnejší. Hneď pri prvom geme na príjme si vybojoval brejkbal, ktorý však nevyužil. Ďalšia možnosť v podobe troch brejkbalov sa mu naskytla za stavu 4:3. Využil ten druhý a set napokon dopodával do zdarného konca.

Giannessi využil Kovalíkov nevýrazný štart do druhého setu a rýchlo si vybudoval náskok brejku. Za stavu 2:4 Kovalík odmietol ponuku vrátiť sa do boja o druhý set, keď nepremenil dve možnosti na brejk. Naďalej však srdnato bojoval, odvrátil šesť setbalov, napokon však kapituloval.

V úvode rozhodujúceho setu najprv obaja hráči čelili hrozbe straty podania, nakoniec to ale ustáli. Giannessi odvrátil tri brejkbaly, Kovalík o jeden menej. Do rozhodujúceho náskoku posunul slovenského reprezentanta brejk za stavu 2:2. Od tohto momentu už držal opraty zápasu pevne v rukách. Servis Giannessiho prelomil ešte raz a svojho premožiteľa z minulého týždňa zdolal po necelých dvoch hodinách.

Zaujalo nás:

• diváci v zápase videli až 20 brejkbalov, po 10 na oboch stranách
  • obaja hráči urobili zhodne 7 dvojchýb

O nás Milan Špak

Kučová na ITF turnaji v Taliansku do finále nepostúpila

SANTA MARGHERITA DI PULA – Kristína Kučová prehrala v semifinále ITF turnaja v talianskej Santa Margherite …